Зросли ціни на селітру. Потепління призвело до стрімкого підняття обсягів продажу

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
кме

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (28 січня – 1 лютого) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Зниження цін в Західній півкулі продовжується.
  • Ціна на аміак в порту Тампа залишилась на рівні січня.
  • КАС за січень втратив 14% вартості.
  • Гродно Азот відмінив тендер на продаж карбаміду.

Дніпроазот продав свій обсяг карбаміду в 20 тис. тонн на експорт. Карбамід викупили три трейдери по ціні, що не перевищила 260 дол. США/т. Ціна значно нижча ніж в Україні, завод був змушений продавати товар на експорт, через низькі темпи продажу в Україні.

Ціна на Чорному морі знизилась до 260-265 дол. США/т, здебільшого через незначне збільшення пропозиції. Єврохім продав партію в 50 тис. тонн карбаміду в Індію за ціною 260-265 дол. США/т, FOB. Також Туреччина купила дві партії карбаміду по 8-10 тис. тонн, який вже відвантажено покупцям.

На Балтиці сталась відміна Гродненського тендеру, а ФосАгро продали партію карбаміду в Мексику. Також стало відомо про запуск додаткових потужносте карбаміду в Тольятті, ТольяттіАзот скоротить пропозиції аміаку на березень.

На Близькому Сході відбувається інтенсивний продаж карбаміду. Водночас китайські постачальники на два тижні на канікулах через святкування Китайського Нового року.

Ринок фосфорних добрив не був активний через зниження закупок в Північно-Східній Азії. Наразі ціни в Індії залишаються на рівні 405-408 дол. США/т, CFR.

Зростає попит на комплексні добрива в Європі. Виробники NPK в Росії почали поступово піднімати ціни для європейського напрямку продаж.

 Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Селітра стає досить популярною в центрі України.
  • Черкаський Азот запустив другий агрегат аміаку.
  • Ціни на селітру зросли на 200 грн/т і продовжують підвищуватися.

Черкаський Азот наростив виробництво аміаку, що дозволить повністю навантажити виробництво карбаміду. Наразі завод – лідер з поставки карбаміду на внутрішній ринок. Черги на самовивіз добрив досягають тижня. Спостерігаються черги на Півдні, Заході та у Центрі України. Аграрії викупають товар зі складів.

Поки що немає достатньої активності викупу селітри вагонами. Дехто з агровиробників ще чекає на зниження цін, яке не відбудеться до 15 березня.

Селітра продається по 11500 грн/т, СРТ в центрі. На півдні – 11300-11500 грн/т, СРТ. На півдні відносний надлишок імпортної селітри. При цьому,товар швидко розкупають. Грузинської селітри на лютий вже купили 40 тис. тонн. РуставіАзот всього виробляє не більше 50 тис. тонн селітри на місяць.

Знизили ціни і турецькі постачальники. Це дозволило продавати селітру в Україні навіть дешевше за 10000 грн/т, порт. Однак товар вже викупили трейдери, а нові обсяги заходять аж в кінці лютого.

Зростання ціни з 11300 до 11500 грн/т відбулось від УкрАгроНПК. Складські ціни – 11700 грн/т, бєг. При цьому на більшості складів товар продається досить швидко. Потепління призвело до стрімкого підняття обсягів продажу.

Трейдери вже цікавляться NPK-добривами. Сумихімпром планує випускати NPK 16:16:16 чи NPK 15:15:15. Завод закуповує сировину. Також очікується запуск сульфату амонію, поки що сировинні проблеми були основними для виробника.

ДЗМД (Дніпровський завод мінеральних добрив) та інші заводи планують подати прохання до уряду щодо скасування квот на імпорт сірчаної кислоти.

Наразі NPK 16:16:16 коштує в Україні 13000-14000 грн/т, тоді як NPK 15:15:15 ще можна купити по 12500-12700 грн/т. Нітроамофоска імпортується з Республіки Білорусь (Гомельський хімзавод) та Росії (Мінудобрєнія та Акрон). 

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців

В Україну починає імпортуватись калійна сировина та калійні добрива. Активність імпорту заростає, активність ринку ще повільна. Ціна на калій хлористий 11500-11600 грн/т, СРТ.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 2018 рік сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.