Виробники знижують ціни на азотні. Україна в очікуванні ембарго на ввіз добрив

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
кме товарна біржа україна очікує ембарго на добрива

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки останнього тижня травня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Балтика успішно продає свій карбамід через нестачу в Північній Африці
  • Аміачна селітра постійно зростає в ціні в ЄС
  • Аміак подешевшав в США ще на 17 дол. США/т

У порівнянні із минулими роками, на ринку азотних добрив спостерігається диспропорція. Переважно в травні дешевшає аміак, за ним падають в ціні нітратні та інші азотні добрива. Цього року аміак подешевшав, а азотні добрива зросли в ціні. Причому зростання цін підсилюється торговими війнами між Китаєм та США, санкціями проти Ірану.

Російський експорт майже не постраждав. Наразі саме з Балтики проводяться основні продажі товару до Латинської Америки та Азії. Ціни зросли до 260 дол. США/т, FOB. Це неймовірно високий рівень для Балтики, особливо якщо брати до уваги, що ціна на аміак складає там всього лиш 210-215 дол. США/т, FOB.

Аміак в США подешевшав до 220 дол. США/т, CFR, ціна на товар в Тринідаді взагалі 185-190 дол. США/т, розрив з ціною карбаміду складає аж 80 дол. США, це говорить про роздутість ціни карбаміду.

Аміачна селітра в Європі починає дорожчати швидше, ніж минулого року. В травні ціни вже піднімались, але Яра в 20-х числах місяця знову підняла ціни на нітратні добрива. У балтійських портах селітру пропонували по 190-195 дол. США/т, навал, а в портах Північного моря – 205 дол. США/т, FOB. Популярні також суміші селітри з сульфатом амонію. Ціна на КАС після зростання залишилась незмінною.

Слід також зазначити, що ринок фосфорних добрив в ЄС рухається дуже повільно, можливе зниження ціни на літо для збільшення продажів. Тим не менш, деякі російські виробники мають проблеми із сировиною, тож російський експорт скоротиться. Внутрішній ринок РФ дозволяє частково втримати ситуацію, ціни можуть дещо знизитись, але не впасти. Ціна амофосу на Балтиці починається з 355 дол. США/т, але спотових пропозицій дуже мало.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Українські виробники знижують ціни
  • Російський аміак направляється на українські заводи
  • Ембарго на ввіз добрив ще не оголосили, але можуть ввести з липня
  • Зростає активність по NPK добривах серед великих покупців

Агрохолдинги все частіше звертають увагу на NPK добрива з високим вмістом фосфору. Так, очікується кілька тендерів на NPK 10:26:26. Діамофоска перед цим подешевшала до 13-13,2 тис. грн/т опт та на роздрібному ринку ціна – 13500-13700 грн/т показує кращу вартість діючих речовин серед усіх NPK добрив в Україні.

Білоруська NPK 8:19:29 також дуже дешево пропонується – 12800-13000 грн/т, однак, ембарго, що збирається вводити уряд Гройсмана, ставить під питання російський імпорт всіх видів комплексних добрив, це неминуче піднімає ціни на всю продукцію з Білорусі. Тож можна чекати тільки вищі ціни.

Минулого року при введені санкцій проти російських компаній, ціни на білоруські NPK зросли протягом місяці на 120 дол. США/т. Це був рекордний стрибок. Досі ціни для України вищі ніж для інших країн. Сумихімпром залишився єдиним виробником NPK, його потужності не дають покрити навіть і половини потреб України, навіть все білоруське виробництво разом з українським не покриває потреб ринку України. NPK подорожчають не тільки через сезон, а й через ембарго.

Остхем купив як мінімум дві партії по 10 тис. тонн аміаку з Росії для завантаження виробництва селітри в Україні. Попередньо відомо, що 10 тис. тонн піде на Рівнеазот. Завод працює не на повну потужність, однак власних складських потужностей може не вистачити. Попит на селітру відсутній, заводи працюватимуть на склади для трейдерів. УкраАгроНПК і Ерідон – два основних оператора для Остхем, що зараз купують селітру. Наразі ціни на селітру знизились до 7300-7400 грн/т, завод. Це не стимулювало попит, але і не дає змогу імпортувати продукт, особливо з врахуванням цін, що зросли в Європі.

Ціни на КАС та карбамід теж знижуються. Особливо це помітно по КАС, відомо, що з доставкою товар можна купити набагато дешевше ніж 7000 грн/т.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на березень 2019 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 4,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців