В Україну йде перший обсяг туркменського карбаміду. Ціни на аміак найнижчі за останні два роки

Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (17 – 21 грудня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Китай розпочав розслідування щодо реекспорту іранського карбаміду
  • Обсяг торгівлі карбамідом в США збільшився, котирування – знизились
  • Марокканська ОСР закуповує аміак
  • Світовий ринок комплексних добрив на канікулах

Після низки закупівель в Азії, залишки непроданого на січень карбаміду трейдери намагаються розпродати на інші ринки. Найбільший серед них – Бразилія. Латинська Америка цього року показала постійний тренд на зниження цін. Бразильські покупці успішно проводили ведмежу політику при закупівлі карбаміду. Слід очікувати, що в січні, коли збільшується попит на азотні в Латинській Америці, карбамід істотно не здорожчає, максимум – стабільність.

В основних джерелах карбаміду ціна залишається відносно низкою – 270-290 дол. США/т. Для України пропонується товар із Північної Африки по 285 дол. США/т, FOB.

Найбільш стабільний в світі ринок карбаміду в США, де за тиждень на біржах було продано 30 тис. тонн карбаміду по ціні 283-292 дол. США/т, FOB. При цьому відбулось зниження на 5 дол. США/т з попереднім тижнем.

На фоні ціни на карбамід в Ірані в 230 дол. США/т, FOB, угоди не укладаються. Китай почав розслідування стосовно реекспорту іранського карбаміду китайськими компаніями.

Марокко закуповує аміак для виробництва амофосу, компанія ОСР вийшла на ринок для термінової закупівлі партії аміаку. Товар купили у Траммо по 285 дол. США/т, CFR. Це на 15 дол. США/т нижче аналогічних пропозицій, то ж ціни на аміак найнижчі за останні два роки.

Ринок комплексних добрив майже не активний. Інтерес в Європі є лише до формул 16:16:16, виробники пропонують дистриб’юторам товар зі знижкою, очікуємо істотне пожвавлення в січні. Ціна нітроамофоски залишається на рівні 310-320 дол. США/т, FOB.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Імпорт добрив розблокували
  • Дніпроазот максимально завантажує виробництво
  • Трейдери масово йдуть на канікули до 14 січня

З 26 грудня почали розмитнювати добрива на кордоні. Спочатку білоруські і польські, потім і азіатські. Росія, Грузія і Туреччина – останні в списку розблокування, але вже відбулись розмитнення добрив і з цих країн (з 27 грудня).

На митниці відсторонений від посади Василь Поїзд, за листом якого зупинено імпорт, на його місце призначили Руслана Фірсова. Митниця активно реформується, неофіційно поставлено новий план збору грошей на 1 квартал – збільшити на 25%, але грудень весь втрачено.

Наразі імпорт по комплексним добривам в третьому кварталі впав в 2,5-3 рази у порівнянні з минулими роками, імпорт азотних – в 3-4 рази. Це не стало рушієм до збільшення попиту, але ціни зросли. Фактично, селітра оцінюється в 11200 грн/т, CPT та в 11500 грн/т, склад. Імпортну можна купити по 10500-10800 грн/т, CPT, але товару дуже мало. Трейдери намагаються скупити весь доступний імпорт.

В Україну вже йде перший обсяг туркменського карбаміду, також можлива поставка гранульованого імпортного продукту. Ці обсяги незначні у порівнянні із виробництвом, тим більше із попитом, адже нестача по карбаміду на весну складе близько 180-200 тис. тонн. Поки що український карбамід поза конкуренцією з ціною в 11800-12000 грн/т, CPT.

Завантаженість Дніпроазоту перевищує 80%, весь обсяг йде на внутрішній ринок. Завод вже в грудні відвантажить 30 тис. тонн карбаміду, весь товар продано заздалегідь.

Схожа ситуація із нестачею селітри. За попередніми оцінками, весною дефіцит складе близько 350 тис. тонн. Рівнеазот вже завантажив на 80-90% свою вапнякову селітру, ціна на яку рекордно низька – 8500-8700 грн/т, CPT. Аналогів по азотним добривам поки що немає.

Трейдери відмічають дуже малий обсяг накопичених на складах NPK добрив. Тож в січні чекаємо на першу хвилю закупівлі NPK. Очікується, що свої потужності завантажить і Сумихімпром. Агенції Інфоіндустрія стало відомо, що завод закуповує калійні добрива, вже купив фосфорити. Наразі він може випускати NPK 16:16:16, при цьому, врахуванням цін на імпорт, продукція буде конкурентоздатною.

Вітаємо всіх з прийдешніми світами. Бажаємо щасливого Нового року!

Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 2018 рік сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.