В Україні зростають ціни на NPK. Дніпроазот та черкаський Азот стали основними постачальниками карбаміду

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
рынок минеральных удобрений украина ринок мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки другого тижня червня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Російський гранульований карбамід продавався по 265-266 дол. США/т, FOB
  • Китайський карбамід продається в Ефіопію, а на Близькому Сході виробники готуються до індійського тендеру
  • Аргентина купує азотні з Балтики, а ціни на фосфорні добрива залишаються під тиском

Після того, як Індія оголосила про новий тендер ММТС, ціни на Близькому сході помітно зміцніли. Ринок вже був готовий до зниження цін, однак Китай виставив на експорт дорогий гранульований карбамід та зміг виконати декілька угод в Африку.

Це дозволило єгиптянам скористуватись ситуацією та збільшити ціну пропозиції для Європи до 290 дол. США/т, FOB. Цифри рекордні, аналітики прогнозують, що мильна бульбашка ціни на азотні лопне, адже ані газ, ані аміак не показували приводу до росту ціни.

Китайський карбамід пропонувався в Ефіопії по цінах від 347,47 дол. США/т, CFR. Цікаво, що на цьому ж тендері пропонувались партії карбаміду з Оману, Туркменістану та Саудівської Аравії.

Підсилюється ризик зниження цін на комплексні добрива та фосфорну кислоту. В Індії на тендері діамонійфосфату знизились ціни продажу. В той же час в Бразилії – цінова стабільність та очікуване збільшення попиту. Також намагаються втримати ціни й виробники діамонійфосфату в Китаю.

В Латинській Америці спостерігається найбільший попит на азотні добрива. Відзначилась Аргентина, купуючи з Балтики карбамід по 265 дол. США/т, FOB, тоді як сульфат амонію не купується латиноамериканськими покупцями, попит на аміачну селітру теж низький.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Український уряд проведе нараду щодо майбутнього хімічної галузі
  • Мито на добрива з Росії все ще під питанням
  • Агрохолдинги жваво купують NPK, при цьому азотні добрива залишаються без попиту
  • Виробники намагаються розштовхати ринок карбаміду

Володимир Гройсман дав розпорядження щодо скликання наради з приводу вирішення питання майбутнього хімічної галузі України. Це розпорядження з’явилось у відповідь на звернення народного депутата Льовочкіна.

Насправді вже третій тиждень поспіль не вирішене питання щодо запровадження спецмит проти російських добрив. Проект цієї постанови існує, але в Міністерствах та КМУ не коментують. Нагадаємо, йдеться про спецмито в 5% на всі добрива та аміак. Наразі діє мито в 43% на азотні добрива з Росії, загальне мито в 6,5%, додається ще й на 5%.

Уряд не коментує питання введення ембарго, але ж і мито під питанням. Варіант із митом вигідніший Кабінету міністрів, адже надає додаткові кошти для податків. При обсягах імпорту з РФ в розмірі 800-900 млн дол. США, це не менше 40 млн. дол. США.

Великі виробники агропродукції активно викуповують NPK. Кернел вже купив необхідні обсяги, крім цього Астарта, Агропросперіс, Харвест та інші закривають свої потреби. Ціни на NPK 10:26:26 зросли на 250-300 грн/т, і продовжать підніматись, незважаючи на досить стабільний попит та стабільний курс гривні. Зростання об’єктивно необхідне для накопичення коштів під нові закупівлі товару із митом.

Дніпроазот та черкаський Азот стали основними постачальниками карбаміду на ринку України. Вони домінують по карбаміду та істотно впливають на ринок КАС, обидва продукти по відношенню до селітри привабливі в ціні. Для стимулювання попиту виробники будуть змушені поступово піднімати ціни, демонструючи зростання на світовому ринку.

Аміак залишається досить дешевим, його ціна при імпорті в України менше 8000 грн/т, FCA, це дозволяє зробити селітру екстремально дешевою, конкурентоздатною в Україні. Однак лише частина потужностей в Україні робитиме селітру з аміаку. Ціна імпортованої селітри зросла до 8000 грн/т, а український продукт ще можна придбати за 7700-7900 грн/т, СРТ.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець травня сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 6,3 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців