В Україні знову надзвичайно популярні РКД. Зростають ціни на імпортну селітру

Огляд ринку мінеральних добрив
кме, селитра, минеральные удобрения

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (5-9 листопада) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • Трейдери намагаються підняти ціни в Бразилії
  • Індія знову купуватиме не в Ірані, на Близькому сході формуються партії під тендер
  • ГродноАзот продав два лоти по 15 000 т карбаміду по ціні $298-299 за тонну, FOB
  • Бразилія та Індія знизили активність купівлі фосфорних добрив
  • Калій продовжує дорожчати в Китаї

Після індійського тендеру трейдери та постачальники добрив впевнено продають товар дорожче. На Близькому сході формуються довгі позиції під наступні азіатські тендери, в Бразилії ціна зростає щотижня, це вже викликало ретендер в Гродно на 30 тис. тонн карбаміду. Ціни на Балтиці зросли до $300 за тонну, FOB.

На Чорному морі карбамід подешевшав через накопичення продукту і відсутність свіжих угод.

На Близькому сході продаж карбаміду відбувався по цінах $327-338 за тонну, FOB. Це продавався гранульований карбамід. Попит на прильований також є, ціни на тому ж рівні.

Іранський товар не буде постачатись до Індії. Незважаючи на це, ринок реагує значним зростанням цін. Але ціна на іранський карбамід – $230-250 за тонну, FOB.

Китай та Індія купують калій дорожче, ціна на калій в Китаї зросла з 2400 до 2550 юаней за 1 тонну. Незважаючи на низьку активність покупців, трейдери постійно піднімають ціни. Ціна на калій з Балтики – $245-270 за тонну, FOB.

На ринку комплексних добрив позиційні продажі. Немає рамкових чи значних контрактів, заводи ведуть перемовини на зимові обсяги NPK 16:16:16 та NPK 10:26:26. Ціни не змінювались, зростання цін очікується в кінці грудня.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • В Україні продовжують поступово дорожчати азотні добрива
  • Дніпроазот запустив виробництво. На 19 листопада можливий перший товарний карбамід і продано не менше 50% обсягів на листопад
  • Імпорт селітри в листопаді поб’є рекорд весняних місяців. Туреччина та Грузія – основні постачальники
  • В Україні знову надзвичайно популярні РКД

Селітра вже продається по 10700-10800 грн/т, карбамід пропонують по 12300 грн/т, СРТ. Обсяги пропозицій обмежені, основний постачальник селітри – заводи групи Остхем. Наразі заводи продали обсяг селітри на 5 тижнів наперед – до середини грудня графік відвантажень заповнено. Купують товар як аграрії, так і трейдери.

Імпортна селітра продається дешевше – 10600-10700 грн/т, СРТ. На півдні ціна стартує від 10200 грн/т, станція постачальника. Щотижня ціна росте на 100-150 грн/т.

З минулого тижня в стадії запуску Дніпроазот. Виробництво майже вийшло на режим роботи, але ще багато дрібних робіт, що потребують уваги техніків. Дніпроазот продає карбамід по 11004 грн/т, насипом. Надійність заводу як партнера не визиває сумнівів, тож попередні оплати трейдери сміливо завели на підприємство.

В листопаді очікується імпорт не менше 40 тис. тонн селітри морським шляхом. Туреччина постачає аж три види селітри (33% азоту, 34% азоту та вапнякову – 27%). Грузія також поставить не менше 14 тис. тонн продукту. Завантажуються порти Миколаєва та Херсону. Незважаючи на досить низькі ціни на селітру в жовтні, з грудня рівень цін зросте. Адже піднімають ціну не тільки постачальники нітратів на Чорному морі, а й фрахтові, логістичні компанії. В портах Херсону та Миколаєва з’являються нові фасувальні лінії.

Крім звичайних комплексних добрив, в сезоні 2019 року будуть досить популярні РКД добрива. Так сталось, що маркетингова розкрутка РКД відбувалась впродовж останніх 5 років і вже зараз добрива відомі, але основні постачальники залишились в Росії. Імпортозаміщення, нажаль, не розвинене. В Україні дефіцит РКД добрив на 70%, тобто від того, що продавалось (більше 20 тис. тонн) лише 5-6 тис. тонн в сезон знаходять свого покупця. Ціни на РКД сягають 14300-14500 грн/т, завод. РКД 11:37 не імпортуються, аналоги – РКД 8:22, РКД 8:24.

За попередніми даними аналітиків Інфоіндустрії, сезон весни-2019 року буде дефіцитним по цілому спектру продуктів. Коли і що вчасно купувати – головна проблема, що має вирішуватись вже зараз.

Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. 

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців