В Україні вводять ембарго на імпорт добрив з Росії. У світі дорожчає карбамід та дешевшає аміак

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
купити добрива оптом кме товарна біржа

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки 15-23 травня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Карбамід дорожчає в Північній Африці та на Балтиці
  • Аміак, на відміну від азотних добрив, дешевшає
  • Спостерігається здешевлення окремих видів фосфорних добрив

Зниження цін на фосфорні добрива та на аміак контрастують із подорожчанням карбаміду та селітри. Більшість експертів справедливо чекають здешевлення карбаміду, а за ним і інших азотних. Товару в літній період завжди виробляється з надлишком, тож трейдери намагаються зіграти якомога вигідніше на поточній ситуації, продавши товар дорожче на червень.

Продаж карбаміду на Чорному морі здійснювався за цінами 250-255 дол. США/т, FOB. Це російський продукт. При цьому в Туреччині для кінцевого споживача ціна зросла до 275 дол. США/т з відтермінуванням платежу на 180 днів. Трейдери вміло тримають ринок на високому рівні, закриваючі спотові потреби за високими цінами. В Північній Африці карбамід досяг ціни у 272 дол. США/т, FOB. Вже пропонувався алжирський товар по ціні 280 дол. США/т, FOB.

Фактично на першу половину червня всі вільні обсяги карбаміду пропонувались по 280 дол. США/т, FOB-Близький Схід.

Ціна аміаку знизилась до 220 дол. США/т, FOB-Південний. Це занадто низький рівень для торгівлі, що викликає зростання попиту серед покупців, особливо у Туреччині та Південній Європі. Вільні обсяги тольяттінського аміаку придбали турецькі покупці Petkim та Eti Bakır по ціні 215 дол. США/т, FOB.

У Європі ціна на селітру лише на 10 дол. США/т нижча за ціну на карбамід, спотові продажі від Яри були на рівні 257 євро/т, з доставкою.

Тим не менш, ринок фосфорних показує зниження майже на всіх ринках. Це передусім діамонійфосфат, ціна якого сягнула 375 дол. США/т, CFR-Індія. Китайські постачальники ДАП також знизили ціну до 360-367 дол. США/т, FOB. В Росії експортні ціни не змінювались.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • В Україні вводять ембарго на імпорт добрив з Росії
  • Українські заводи почнуть виробляти селітру з російського аміаку
  • Ціни на НПК 16:16:16 дещо знизились, що не відобразилось на попиті
  • В Туреччині відбувся Форум із живлення рослин

Український уряд постановив включити добрива до списку товарів, імпорт яких підпадає під заборону (ембарго). Це викликало хвилю обурення серед трейдерів, але не вплинуло на загальну ситуацію, адже рішення було прийнято в той час, коли вся країна обговорювала інавгурацію нового президента. Для відміни рішення необхідно обрати новий парламент. Рішення вступить в силу з 1 липня і буде діяти до кінця поточного року. Це вплине на розподіл ринку України, підсилюючи роль Сумихімпром. Але сам завод може виробити до кінця року не більше 200 тис. тонн комплексних добрив, що в 5 разів менше за потребу. З червня очікується подорожчання білоруської продукції.

Всі українські виробники селітри в літні місяці будуть завантажені виробництвом селітри з імпортного аміаку. Ця сировина з Росії вигідніше на 30-50% від газової сировини, що пропонує Нафтогаз.

З ліквідацією НКРЕ в Україні ринок електроенергії та газу тепер не регулюється і основні ціни для всіх споживачів диктуватиме лише монополіст – Нафтогаз.

В травні НПК 16:16:16 в Україні подешевшали до 12200 грн/т. СРТ. Ці ціни не були остаточні і навіть при умові введення ембарго на добрива з РФ, ціна на НПК в Україні не зможе піднятись спекулятивно.

Варто зауважити, що весняний сезон на нітрофоску закінчився, а на літній посилилась конкуренція з боку української продукції. Фактично трейдери поставлені у вузькі рамки і змушені запасатись НПК не маючи продажів, очікуючи дефіциту.

В Туреччині відбувся другий агрохімічний форум. Цього року його було присвячено не лише мінеральним, а й добривам для органічного виробництва. Тож Форум із живлення рослин зібрав 85 делегатів з трьох країн Чорноморського басейну та пройшов під егідою збільшення уваги трейдерів до сервісу, а виробників – до нових продуктів. Учасники форуму, який організувало ІА Інфоіндустрія, провели зустрічі із турецькими виробниками спеціальних добрив. Форум закінчився екскурсією на турецький завод з виробництва добрив.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на березень 2019 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 4,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців