В Україні – рекордний імпорт селітри. Нітроамофоска втрачає Популярність!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
NP-добрива, карбамід, азотні

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки другого тижня квітня 2019 на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Активність світового ринку добрив знизилася
  • В Азії купують несподівано мало карбаміду
  • Китай вийшов із закупівлями карбаміду

Головну увагу учасників ринку прикута до індійського тендеру. Там замість 600 тис. тонн було закуплено всього 375 тис. тонн карбаміду. Ціна пропозиції – 247 дол. США/т, FOB. Трейдери чекали рівень цін в 250-252 дол. США/т, FOB – Близький Схід, і обсяг закупівлі на 200 тис. тонн більше. Тому новийтендер пройде не пізніше 10 травня 2019 року.

Китай вийшов із закупівлею карбаміду, взявши партію товару з Індонезії. Але через зниження цін в самому Китаї, імпорт найближчим часом малоймовірний. Показово, що ціна на товар складала 254-256 дол. США/т, FOB. Азіатський ринок показує відносно стабільні ціни, навіть високі для періоду весни.

Зате світовий ринок азотних добрив відчутно знизив закупівельну активність. Покупці в Латинській Америці бачать збільшену пропозицію російських і алжирських добрив, тому починають торгуватися з ціни 255 дол. США/т, CFR.

Цікава ситуація з азотними в Туреччині. Тут карбамід пропонується відразу з трьох джерел, а куплений іранський продукт дуже остудив ринок.

Світовий ринок комплексних добрив не мав відчутний активності минулого тижня. Фосфорні добрива припинили дешевшати, але і відчутних угод не відзначено.

Огляд новин на ринку добрив України. Основні події тижня:
  • Різке похолодання продовжує сезон внесення добрив
  • В Україні рекордний імпорт селітри – 578 тис. тонн за перший квартал
  • Нитроаммофоска не настільки популярна, як очікувалося
  • Аграрії змінюють пріоритети по фосфорним добривам

Похолодання, яке прийшло після дощів, позитивно зіграло для попиту на добрива. А самі дощі дуже потрібні майбутньому врожаю. Так само закупівля азотних добрив кілька продовжиться, але вже на місцях, а не оптом. Трейдери скорочують вагонні поставки.

Аграрії вже відсіялися в окремих регіонах і ще активно купують фосфорні і NPK добрива. Карбамід став хітом квітня.

Можна очікувати, що сезон внесення азотних триватиме до 10 травня. Поки що потрібні КАС і сульфат амонію.

На селітру знизилася до 8500 грн/т, завод. Трейдери на півдні знизили ціну до 400 грн/т, порт. З понеділка 15 квітня є більше зниження ціни.

Імпорт селітри за перший квартал виявився рекордним – майже 600 тис. тонн. За даними Інфоіндустрія, це коригується з попитом, адже виграли і українські виробники. Вони збільшили свої поставки на внутрішній ринок, попередньо більше імпорту. За оцінками експертів, навесні було куплено щонайменше 1250 тис. тонн селітри, більше ніж в минулому році.

Нітроамофоска продавалася від 12 600 грн/т, FCA, але попит не такий, як очікували трейдери, чекаємо поліпшення. Поки серед NPK дуже добре продавалася діамофоска.

Виробники з Росії та Білорусі з початку квітня навіть дещо знизили ціни для трейдерів. Курс гривні дозволив знизити ціни і на ринку України, але не дає поштовху до зростання продажів NPK добрив.

Схожа ситуація з купівлею фосфорних добрив. Українські виробники скаржаться, що сезон набагато гірший за минулорічний. Зараз кращі продажу амофосу, який вже можна купити за ціною від 17 100 грн/т, СРТ/склад.

Аграрії починають цікавитися калійними добривами. Сезон калію хлористого вже відкривається, в травні чекаємо високу активність. Калій можна купити по 10800 грн/т з доставкою.


Зауважимо, огляд створений на підставі даних з торгів і заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ і даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на березень 2019 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 4,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців