В січні зросте імпорт карбаміду. Найнижчі ціни – в країнах Чорного та Балтийського морів

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (31 грудня – 4 січня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Трейдери на канікулах, але виробники добрив активно пропонують продукцію
  • На січень на ринку карбаміду намітився невеликий підйом цін
  • Виробники на Близькому Сході та у Північній Африці успішно розпродали товар на січень
  • Фосфорні добрива не мають попиту

Ціна на гранульований карбамід на Балтиці знизилась до 274-275 дол. США/т, FOB. Була відмічена угода по ціні біля 270 дол. США/т, FOB. Наразі виробники активно пропонують товар для відвантаження на січень. Вільного продукту в Східній Європі багато – менше Білорусь та Польща, більше РФ.

Активно пропонують туркменський карбамід. В січні можливі перші угоди з постачання продукту в країни Чорного моря та Середземномор’я. Наразі весь єгипетський карбамід розпродано. Одну партія в 6 тис. тонн було продано в Чорне море по ціні 305 дол. США/т, FOB.

В США та Латинській Америці ринок все ще застійний, але відчувається зростання цін постачальників. Наразі ціни на Світовому ринку рівні в усіх джерелах. Китай – 280 дол. США/т, США – 280 дол. США/т, Близький Схід – 280 дол. США/т. Найнижчі ціни за даними моніторингу Інфоіндустрії – в країнах Чорного та Балтийського морів – 274-277 дол. США/т.

Фосфорні та комплексні добрива купуються на кінцевих ринках дуже неактивно, надлишки товару змушують виробників йти на поступки. Найбільші покупці – Індія та Китай сфокусувались на власних ринках.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Митне оформлення добрив в портах відновилось
  • В Україні трейдери на канікулах, аграрії не квапляться із добривами
  • Імпорт карбаміду в січні зросте

За даними Інфоіндустрії, в січні зросте імпорт карбаміду, принаймні в двічі. При цьому ще 100 тис. тонн планують виробити Черкаський Азот та Дніпроазот. Можливо, до кінця березня дефіцит карбаміду буде виправлено.

В Миколаєві після Нового року повністю відновили митне оформлення добрив. Це останній порт, де накопичувались великі обсяги імпортних добрив без оформлення. Наразі всі партії проходять оформлення після відбору проб на тимчасові декларації, а після виконаних експертиз – на декларації імпорту (імпорт40). Ці складнощі мають абсолютно всі постачальники добрив, незважаючи на країну походження товару.

Трейдери вийшли на канікули до 14 січня. Продаж добрив мінімізовано, фактично йде продаж зі складів. Всі учасники ринку спостерігають за діями навколо ОПЗ, який повідомив про кризисний стан з кадрами та з фінансуванням. Правління заводу звернулось до Кабінету Міністрів.

Наразі, попит на азотні найвищий на Півдні України. Тут накопичено більше 250 тис. тонн азотних добрив тільки у трейдерів. Аграрії регіону вже викупили не менше 100 тис. тонн добрив. Разом карбаміду, селітри, КАС та сульфату амонію українці повинні купити не менше 2,3 млн тонн у фізичній вазі.

В грудні Рівнеазот відновив виробництво вапняково-аміачної селітри. Ціна продукту 8500-8900 грн/т, FCA/CPT. Завод може виробити до 40 тис. тонн цього добрива. Враховуючи ціни, товар дуже привабливий для споживача.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 11 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.