Ціни на комплексні добрива мають тенденції до зниження

Без рубрики, Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (8-12 жовтня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • Завдяки тендеру в Індії, за відсутності товару з Ірану ціна карбаміду зміцніла
  • Бразилія та Азія готують до високих цін закупки на весну 2019 року
  • Нітратні добрива припинили знецінюватись в ЄС
  • NPK добрива в основних джерелах продаються із знижками

Тендер компанії ММТС дозволив арабським постачальникам продати карбамід по $340 за тонну, FOB. Іранський товар не пропонувався, що суттєво підняло ставки на карбамід із Перської затоки та Китаю. ММТС купила 750 тис. тонн при потребі в 1 млн тонн.

Водночас зросли ціни на Балтиці – $310-315 за тонну, FOB, що пов’язано із очікуванням подорожчання в Бразилії та Європі. Російський карбамід на Чорному морі пропонувався по $310 за тонну, FOB. ОПЗ планують запустити не раніше початку листопада, новий постачальник газу ETFX вже подав заявку на транспортування сировини на завод.

На світовому ринку карбаміду очікується суттєве зростання цін, при цьому покупці у Бразилії не квапляться із закупками. Після індійського тендеру піднялись котирування на китайський гранульований карбамід в Мексиці та гранульований карбамід в Північній Африці. Наразі товар будуть купувати європейці, вже згодом ми побачимо продажі в Латинську Америку. На перший погляд ринок виглядає перегрітим, але загальний тренд на зростання матиме місце до кінця грудня.

Селітра не дорожчає, останні продажі були по цінах нижче за $190 за тонну, FOB, Балтика. Накопичення товару в Росії триває, в Україні ситуація протилежна.

Комплексні добрива на світовому ринку, на відміну від фосфорних та калійних, мають тенденції до здешевлення. Виробники погоджуються на довгі контракти із цінами на $150-200 за тонну нижче осінніх. Наразі на Балтиці NPK 16:16:16 пропонується по $310 за тонну, CFR, паритет із цінами на карбамід знову відновлено.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • Попри важку ситуацію із продажом, українська селітра подорожчала
  • Карбамід дорожчає, трейдери шукають товар на грудень
  • ОПЗ може запуститись в листопаді, Дніпроазот – в наступному році
  • В Україні чітко виражена нерівномірність попиту на добрива у регіонах

Українські заводи підняли ціни на селітру до 10500 грн/т, CPT. Це спричинено новими цінами на газ та зростанням попиту серед крупних споживачів. При цьому, самі агрохолдинги із тендерними заявками не виходили. Трейдери відчувають, що час селітру купувати. Вона зберігається краще за карбамід та з листопада подорожчає. Насправді, за очікуванням аналітиків Інфоіндустрії на 2019 рік, споживання селітри має бути більшим ніж в 2018 році, без дефіциту на весну не обійдеться.

На ринку NPK – здешевлення товару. Діамофоску можна купити оптом по 14200 грн/т, CPT, чекаємо на зниження ціни на нітроамофоску. Але російські заводи поки що тримають ціну, як і білоруські постачальники.

Калійні добрива подорожчали. В середньому споживач може купити калій хлористий по 10500-10600 грн/т, це на 1400 грн дорожче, ніж у минулому році або весною. Ціна не знизиться через подорожчання імпорту. Фосфорні добрива знизились у ціні на рівень сезонної знижки: амофос – 17000-17500 грн/т, CPT. Суперфосфати продаються дещо дорожче – 10 000 грн/т.

Основна увага гравців ринку прикута до селітри. При цьому попит нерівномірний. Краще всіх зараз закупає південь України. Запорізька та Дніпропетровська область збавили оберти – попит низький. Аналогічно поводиться і більшість областей заходу. В той же час центральні та окремі східні області відносно активно купують селітру та азотні добрива. Так само нерівномірно збирались і врожаї кукурудзи та соняшнику.

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchangeновітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців