Через значний попит, в Україні закінчується дешева селітра

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки третього тижня березня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Очікуються нові мита на КАС з Тринідада, Росії та США
  • Ринок азотних добрив залишається у зоні стагнації
  • Ціни на аміак поступово починаються знижуватись

Ціни на карбамід з портів Чорного моря поки що залишаються незмінними, але можливість зниження матиме місце через два тижні. На березень останні угоди підписувались із цінами 215-220 дол. США/т, FOB. Є навіть ціна 225 дол. США/т за продукт від Газпромнефтехім.

Незначно зросла ціна на Балтиці, де активно відвантажуються партії карбаміду для поставок в країни Латинської Америки. Тим не менш, стверджувати про ознаки росту ринку не можна, хоча й попит в Росії відчутний.

Ціна на карбамід в Північній Африці залишається на рівні 215-249 дол. США/т. Дві партії карбаміду з Росії прибули до України, є поставки в Туреччину. В той же час виробники на Близькому Сході чекають на черговий тендер на карбамід в Індії. Тримають ціну 240-242 дол. США/т, FOB.

Мито на КАС для Росії складе 31,9-39,3%, з Тринідаду – 16,3%, з США-22,6%, таку пропозицію подано до Єврокомісії. Мито в 6,5% не відміняють, тобто аж на 0,5% дорожче в ЄС буде російський КАС. Таке регулювання не торкнулось Білорусі. Зараз ціна на КАС складає 140-170 дол. США/т, FOB – Чорне море.

Вплив ринку азотних добрив на ринок аміаку менший, ніж очікувалось. Більше впливає ситуація на ринку газу. Ціна аміаку залишилась на рівні 270 дол. США/т, FOB – США та 235-240 дол. США/т, FOB – Чорне море.

Ринок комплексних добрив під впливом зниження ціни на фосфорних в США. Західна півкуля знаходиться під впливом зниження цін на діамоній фосфат. В Аргентині було зниження ціни на діамоній фосфат у 397 дол. США/т, CFR.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • В Україні завершується активна фаза купівлі нітратних добрив
  • Популярність КАСу значно зросла
  • NPK добрива для внесення весною вже активно купуються аграріями
  • Частка українських азотних добрив в 2019 році зросте до 64%

Весною 2019 року частка нітратних добрив українського виробництва на ринку України зросла до 63-64%. Минулого року вона була менше 50%. Всього по азотних добривах частка сягне 70%. За даними ІА Інфоіндустрія, це стало можливим завдяки повному завантаженню виробництва в Черкасах та в Рівному.

В кінці березня завершується активна фаза закупівлі нітратних добрив, обсяги імпорту скорочуються, однак виробництво залишається на рівні 80-90% від повного завантаження. На один тиждень через технічні негаразди скоротиться виробництво в Черкасах, однак в Сєвєродонецьку Об’єднання Азот завантажило всі чотири установки селітри на привозному аміаку.

Ціна на селітру залишається на рівні 10500-11000 грн/т, СРТ, імпортний продукт продавався від 9800 грн/т, порт. Але дешевої селітри вже немає в наявності через значний попит на півдні.

В Україні залишається стабільною ціна на карбамід – 11500-12000 грн/т, СРТ. Імпортний продукт завозився з Єгипту та Туркменії, також присутній білоруський карбамід, український товар домінує в обсягах.

КАС дуже популярний в усіх регіонах України. Ціна на це добриво починається з 8600 грн/т, порт та в середньому складає 9000-9100 грн/т, СРТ. На складах ціна на продукт найвища – 9700-9900 грн/т, налив. Обсяги продажу трейдерів зараз найвищі, товару постійно не вистачає, черги на заводах та проблеми з логістикою мають місце.

Вже є купівля NPK добрив на весну-літо. Компанія Агро ВС запропонувала новий продукт NPK 9:14:27 (S7) за ціною 12100-12200 грн/т, ст. Бахмач. Такі новинки можна зустріти не тільки з Білорусі, але і з Росії. Російські добрива типу NPK 20:20:10 пропонуються за ціною часто вигіднішою, ніж інші NPK.

Очікується подорожчання калію хлористого на українському ринку. Наразі імпорт товару проходить із низькою маржою імпортерів, відбувається накопичення товару під сезон. Ціна в 2019 році буде постійно вищою за 11000 грн/т СРТ.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на березень 2019 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 4,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців