Ціна на комплексні добрива українського виробництва зменшується

Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (26 – 02 грудня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Гранульований карбамід втрачає ціну на Балтиці та в Північній Африці;
  • Новій ціни на аміак – зниження через надлишок в США;
  • КАС дешевшає в основних джерелах;
  • Індія планує новий тендер по карбаміду.

Світ ще не заспокоївся після найбільшого тендеру на карбамід в Індії – 1,83 млн тонн (2 тижні тому), як Індія планує новий тендер, який оголосить до кінця грудня. Очікуються також тендери Пакистану і Бангладеш. При цьому в Китаї ціни не поспішають зростати.

Водночас Балтика та Північна Африка через брак традиційних закупок в ЄС змушені знижувати ціни. Не рятує й попит Бразилії, де фермери призупинили купівлю карбаміду.

Слід зазначити, що потенційно Бразилія може купити не менше 300 тис. тонн карбаміду найближчим часом, перші 100 тис. тонн вже закуплені, але торгівля йде на рівні 305 – 307 дол. США/т, CFR (пропозиції покупців).

Аміак полегшав на 30 дол. США/т. Нові ціни побачили американські споживачі після скорочення закупівель. Ціна Яра-Мозаїк – 325 дол. США/т, CFR. На фоні подорожчання газу зниження цін на аміак в грудні нетипове.

Бачимо зниження попиту на КАС, що трапляється в очікуванні морозів, трейдери просто не хочуть ризикувати, європейський ринок взяв паузу і тепер виробники змушені покладатись на ближчі ринки. Найбільша ціна пропозиції КАС на Балтиці – 245 – 250 дол. США/т, FOB.

Можна зауважити, що світовий ринок фосфорних добрив входить в стадію міжсезонних цін. Спотових продажів не буде, але й зниження не планується. На Балтиці покупці просять за амофос 415 – 420 дол. США/т, FOB, (10 – 15 дол. США/т нижче ніж в листопаді). Звісно це стримує апетити виробників по цінах, але тільки в ЄС, в Україні ситуація інша.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Крупна партія казахської селітри надійде в Україну морем;
  • Черкаський Азот виробив першу партію КАС-28;
  • Ціни на селітру та карбамід поступово зростають.

Тиждень, що минув став останнім періодом низьких цін на селітру. Нові обсяги морем надходять в дуже обмеженій кількості. Лише 5 тис. тонн продукту буде доставлено із Казахстану в грудні, ще 14 – 15 тис. тонн чекаємо з Грузії та 30 тис. тонн з Туреччини. Розбіг цін великий, але самої селітри, насправді, у постачальників дуже мало. Надія на українське виробництво, яке нарощується. Наразі, два заводи роблять менше 70 тис. тонн селітри на місяць, але збільшився обсяг виробництва карбаміду. Чекаємо запуск додаткових потужностей по селітрі вже в січні наступного року.

Ціна селітри піднялась до 11 100 грн/т, СРТ. Карбамід зріз в ціні на 400 грн/т. Ці добрива є найбільш популярні весною, то ж чекаємо на потужний попит вже в другій половині грудня, поки що ринок нарощує попит після довгої стагнації.

Як повідомляла Інфоіндустрія, Сумихімпром збільшив виробництво добрив в 2018 році на 97 тис. тонн за 9 місяців. Підприємство виробляло в 2007-2012 роки по 300 – 360 тис. тонн добрив, наразі, рік 2018 дозволить досягти обсягів в 250 тис. тонн, що вже кращий результат за останні 6-7 років.

Ціна на комплексні добрива українського виробництва зменшується, однак, на глобальному ринку відбулись такі зміни, що вже не зможуть повернути добрива в минулорічні ціни.

В Україну могли завозити аміачну селітру за прямими контрактами з Росії, з оплатою мита в 49%. Навіть така ціна дозволяла вигідно продавати добрива в Україні, однак, за даними Інфоіндустрії, російські виробники не стали ризикувати черговою ескалацією торгової війни з Україною.

Комплексні добрива набираються популярності серед трейдерів. Вже прямує до України закуплена корабельна партія сульфоамофосу NP 20:20 та інші добрива марки NP. Тим не менш, дефіцит фосфорної групи добрив залишається актуальним.

Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 11 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців