На ринку спостерігається дефіцит на окремі добрива та зменшення закупівельної активності

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
купити добрива, карбамід, селітра, аміак

Огляд ситуації на ринку добрив в світі за тиждень з 16.07. по 20.07.

Погляд Кyiv Mercantile Exchange – КМЕ за участю аналітичної групи Інфоіндустрія

Основні події тижня:

  • Торгівля азотними добривами завмерла, ціни поступово корегуються;
  • Ціни пропозицій в Латинській Америці стрімко знизились;
  • Високі ціни на аміак надійно закріпились на липень-серпень.

Після цінового стрибка по азотним добривам і поступового зростання цін на NPK, світовий ринок поступово повертається до нормального існування. На тендері російського виробника добрив по карбаміду для відвантаження з порту Туапсе трейдери давали ціни не вище 250 дол. США/т. На Балтиці ситуація дещо вигідніша для виробників, тут європейський попит дозволяє пропонувати продукт по 260 дол. США/т.

На Близькому Сході та в Африці ціна краще на 30-35 дол. США/т, ніж на Чорному морі. Виробники з Перської затоки мають значно кращу географію експорту.

На ринку аміачної селітри є резонне зниження цін, особливо на Чорному морі. Ціна турецької селітри склала 200-202 дол. США, попередньо товар проданий в Індію. Російська селітра продається на 2-3 дол. США/т дешевше, але латиноамериканський попит дає можливість до середини серпня втримати високі ціни, тобто до початку сезону закупівель в Росії.

Комплексні добрива за тиждень не змінили своїх котирувань. Єдине. Можна відмітити досить високі ціни пропозицій на діамонійфосфат в Азії, де ціна сягнула 4330-435 дол. США/т, CFR.

Огляд ситуації на ринку добрив в Україні.

Погляд Кyiv Mercantile Exchange – КМЕ за участю аналітичної групи Інфоіндустрія.

Основні події тижня:

  • В Україні одразу декілька агрохолдінгів вийшли із закупівлею діамофоски;
  • Окремі трейдери припинили продаж товару через зростання цін в джерелах та незрозумілість українського попиту;
  • В Україні питання із Дніпроазотом виходить за рамки економічних. Завод страйкує.

Заводи в Сумах та Каменському, що виробляють NPK добрива працюють із максимальною завантаженістю, однак, через брак сировини можуть не виконати всіх замовлень. Українська NPK 10:26:26 активно пропонується, при потребі в 70-80 тис. тон на липень-серпень, Сумихімпром зможе зробити майже втричі менше. Ситуація з амофосом, що виробляється ДЗМУ схожа.

Ціни на амофос сягли 17400-17500 грн/т, (Росія), товар в залишках на складах, водночас завозиться амофос із Сербії та Казахстану. Частково закривається попит на NP добрива продукцією Білорусі та Польщі. Ціна на Білоруську продукцію в серпні зросте на 60 дол. США.

Найбільш популярні марки із Білорусії NPK 8:19:29 та 5:16:36. Крім того, в серпні Білорусь майже всю NPK 16:16:16 поставить в Україну.

Активність середніх за розмірів агрогосподарств в закупівлі добрив найнижча. «Просинаються» агрохолдінги. Нажаль це просинання запізнє, за даними Інфоіндустрії, загальний дефіцит NPK та фосфорні добрива вже дозволив цінам на окремі марки піднятись на 100 дол. США/т.

На ринку азотних добрив помітне зменшення активності. Трейдери припинили закупівлі в усіх джерелах, активність низька і в аграріїв. На даний час навіть один виробник карбаміду не має черги за товаром. Аміачна селітра пропонується по 8300-8700 грн/т, ціна в серпні може зрости у разі пожвавлення продажів. Падіння цін на селітру в серпні не очікується.

Карбамід в Україні продається не дорожче 10300 грн/т, СРТ. Залишається незмінною ціна на калій хлористий та сульфат амонію, також ще дешево можна купити КАС-32, ціна на який не перевищує 7300 грн/т, СРТ. В цілому, ринок азотних починає входити в активну фазу, але крупних тендерів ще не відбувається.

Для справки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.