Спостерігається ріст цін на основні види добрив. Причина дорожчання – дефіцит

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
Карбамид

Товарна онлайн біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня на ринках мінеральних добрив в Україні та світі.

Огляд ситуації на ринку добрив у світі. Діловий тиждень з 30.07 по 4.08.

Основні події тижня:

  • Новий тендер по закупівлі карбаміду відбудеться в Індії;
  • Іран підвищив ціни на свій карбамід;
  • Індія знизила мито на фосфорну кислоту до 5%;
  • В європейські постачальники піднімають ціну на селітру.

Індійський тендер, який до 17 вересня має фіналізувати постачання карбаміду на осінь, відбувся 1 серпня. Результати ще невідомі, однак значну долю товару відвантажать виробники Ірану. Водночас, в Ірані ціни на карбамід зросли більше ніж на 5 дол. США/т, угоди в червні-липні укладались с цінами 220-225 дол. США/т. Можна припустити, що в Ірані немає вільного товару.

На близькому сході ціни зупинились на відмітці 270-280 дол. США/т, єдине незначне зростання цін на початку серпня спостерігалось лише на Балтиці. Ціни на Чорному морі і на Балтиці поки що не перевищують 250 дол. США/т, FOB.
Ціна аміачної селітри в Європі зросла, угоди укладались по цінах 205-210 дол. США/т, FOB.

В той же час ціни на комплексні добрива залишились незмінними, зростання цін відмічено поки що в Індії, де за NPK 10:26:26 заплатили 365 дол. США/т, CFR. Попит на внутрішньому ринку Росії не дозволяє виробникам фосфорних добрив пропонувати великі експортні партії.

Огляд ситуації на ринку добрив в Україні. Діловий тиждень з 30.07 по 4.08.

Основні події тижня:

  • Діамофоска і амофос залишаються дефіцитними добривами з постійно зростаючими цінами;
  • Агрохолдинги починають цікавитись добривами з Балканського півострова та Туреччини;
  • Запущено виробництво на «Сєвєродонецькому об’єднанні Азот»;

Зараз нестача NPK українського виробництва відчувається дуже гостро. Заводи не виробляють навіть третини потреби ринку. Імпорт іде із затримками та в малих кількостях. Через це зростають ціни на добрива. В даний час амофос можна купити по 19600-20000 грн/ь, СРТ, діамофоску – 15500-16000 грн/т, СРТ. Казахський амофос подорожчав до 17-17,2 тис. грн/т. Зростання відмічається при продажу нітроамофоски: 13100-13200 грн/т, СРТ, бег.

На ринку достатньо велика пропозиція білоруських NPK. Ціна на 8:19:29 досягла 14300-14500 грн/т, СРТ.
Трейдери починають спостерігати скорочення фізичних обсягів продажу через високі ціни, тим не менш, агрохолдинги ще сподіваються себе забезпечити дешевими фосфорними добривами. Дефіцит триватиме до кінця вересня.

Ціна на аміачну селітру – 8900-9250 грн/т, СРТ. На складах ціна сягнула 9450 грн/т, бег. Аграрії ще можуть знайти дешеву селітру, однак очікується також і незначне зниження ціни у вересні.

Ситуація схожа з карбамідом. Товару мало, виробляють лише два заводи в Черкасах та Сєвєродонецьку.
Сєвєродонецький завод запрацював вперше з 2014 року. Вже є і селітра, і карбамід, завод орієнтовано на схід і південь України.

По інших добривах можна відмітити відносну цінову стабільність, очікується подорожчання аміаку, що використовують для виробництва аміачної води. Поки що аміак купується по 10400-10500 грн/т, СРТ. Аміачну воду можна придбати по ціні біля 3200 грн/т, СРТ.

Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних по торгам та заявкам на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.