Ринок добрив активізувався. В основному цікавляться дешевим карбамідом

Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (7 – 11 січня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • На світовому ринку добрив активність просинається, ціни лишаються низькими
  • Єгипетські постачальники продали всі обсяги карбаміду на січень, ціни зростають
  • Індійська компанія ММТС вийде з тендером на 800 тис. тонн карбаміду
  • На світовому ринку аміаку – провал ціни

Світовий ринок аміаку зрідка показував рівень цін на продукт нижче ніж на карбамід. Зараз в Карибському морі ціна на аміак – 250 дол. США/т, FOB, а карбамід в США та на Карибах коштує 283 дол. США/т, FOB.

Індійська державна компанія ММТС виходить на ринок із закупкою 800 тис. тонн карбаміду на лютий. Це вже може збільшити ціни в регіоні. Нагадаємо, що Китай значно зменшив мито на експорт азотних та інших добрив.

В Єгипті карбамід продається на лютий, ціни стартують з 300 дол. США/т, очікується продаж КАС на лютий. Разом із турецькими виробниками єгиптяни підняли ціни з огляду на попит в країнах ЄС.

В цілому, ринок добрив активізувався, в основному цікавляться дешевим карбамідом. Висока активність в країнах Середземномор’я. Північна Африка отримує високу ціну при продажу на Європу. На Балтиці ситуація не змінилася, ціни зростають повільно – 280-285 дол. США/т, FOB.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Дніпроазот виконав продаж карбаміду на експорт
  • Українські виробники попросили про спецмито на карбамід
  • Черкаси завантажують виробництво аміаку на повну

Дніпроазот продав 25 тис. тонн карбаміду на експорт. Покупець – компанія Амеропа. Товар відвантажується зараз, порт – Миколаїв. Ціни на експортний карбамід в Україні не перевищують 280 дол. США/т, FOB. В Україні товар продається по 11004 грн/т, навал, FCA-завод.

Ситуація, що склалась на ринку карбаміду в Україні, для виробників не сприятлива. Вони змушені звертатись до Кабміну із проханням вводу спеціального мита на імпорт карбаміду. Поки що ніякої реакції від уряду не поступало. Наразі діють мита лише на азотні добрива із Росії.

Дія спецмита – один рік, такої практики на ринку добрив поки що не було.

Черкаський Азот на 16 січня планує запуск ще одного агрегату аміаку, після цього завод буде працювати на 88-90% потужності. Наразі завод ще не запустив один агрегат селітри, а виробництво КАС розвантажено наполовину.

Обидва українськи виробники селітри продають на ринок України близько 90-95 тис. тонн селітри щомісяця. Рівнеазот продає до 30 тис. тонн вапнякової селітри, гуртова ціна на селітру збільшилась в січні до 11300-11400 грн/т, СРТ-станція покупця. На складах ціна залишається незмінною. Наразі окремі українські компанії почали фасувати селітру в мішки. Це говорить про те, що вони готуються до високого попиту в роздрібному сегменті.

Ринок NPK добрив незмінний, очікується запуск виробництва нітроамофоски на Сумихімпром. За даними Інфоіндустрії, завод ще в недостатньому обсязі забезпечено сировиною. Основний імпорт нітроамофоски надходить із Дорогобужа та Гомельского хімічного заводу.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 11 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.