Щотижневий огляд ринку мінеральних добрив в Україні та світі | КМЕ

Пройшли перші масштабні закупки селітри та карбаміду

Огляд ринку мінеральних добрив
кме, минеральные удобрения, кас, вас, карбамид, селитра
Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (19 – 23 листопада) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • На останньому індійському тендері закуплено 1,8 млн тонн карбаміду – рекорд!
  • Найбільшим постачальником карбаміду в Азії стає Китай
  • Селітра на Чорному морі – найдорожча на ринку
  • Зниження антидемпінгового мита для Росії в ЄС з 47 євро/т до 32 євро/т не викликає поштовху до імпорту

Більшу частину з 1,8 млн тонн карбаміду для Індії постачатиме Китай. Міжнародні трейдери вже підписали угоди із ММТС на постачання продукту до 7 січня 2019 року. Цей історичний рекорд Індія поставила з 2017 року, коли було куплено 1,7 млн тонн карбаміду.

Лише 800 тис. тонн товару може постачатись не з Китаю. Це Північна Африка, Перська затока та Росія. При цьому найнижча ціна за прильований карбамід склала $333,19 за тонну, CFR. Майже одночасно проводився тендер у Бангладеш, де закуповувалось 25 тис. тонн прильованого та 25 тис. тонн гранульованого карбаміду. Ціни пропозицій – $261-263 за тонну, CFR.

За літньо-осінній сезон Індія виробила 1,5 млн тонн карбаміду і імпортувала 3,7 млн тонн товару. Крім Бангладеш та Індії, карбамід купує Пакистан – 50 тис. тонн, тендер призначено на цей тиждень.

На Чорному морі ситуація із добривами покращується. Імпортерам, що возять селітру та карбамід із країн Середземномор’я, наразі немає де знайти товар. Адже всіх постачальників збалансовано – вони продали більшість об’ємів постійним покупцям. Так, Туреччина продає традиційно в Іспанію, Болгарію та інші країни Чорного моря. Лише Грузія виділяє відносно значні обсяги для України. За даними Інфоіндустрії, за 20 днів листопада імпорт не перевищував 25 тис. тонн, при потребі ринку в 150 тис. тонн на місяць.

Компанія Уралхім продала 10 тис. тонн селітри з Балтики до Марокко за ціною $181-182 за тонну, FOB. Інші російські виробники оцінюють селітру від $190 за тонну, FOB. Турецька селітра для України продавалась по $215 за тонну, FOB.

Після зниження антидемпінгового мита в ЄС проти селітри з РФ, ціна на останню не змінилась, та вже точно не буде знижуватись до кінця року. Для ринку є чіткі сигнали щодо зростання цін на нітратні добрива.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • Карбамід від Остхем продовжує продаватись по 10900-11000 грн/т, СРТ. Це найкращий азотний продукт по діючій речовині, доступний на ринку
  • Запуск Дніпроазоту знову перенесено – вже на 1 грудня
  • В Черкасах на Азоті вироблятимуть КАС-30 і КАС-28

Рекордні врожаї по кукурудзі дозволили аграріям змиритись із здорожченням азотних добрив. На цьому тижні пройшли перші масштабні закупки селітри та карбаміду. Трейдери викупили весь обсяг селітри на українських заводах до кінця року, більшу частину обсягу карбаміду теж викуплено.

Карбамід ще продається по 10900-11000 грн/т, СРТ. Основні покупці – трейдери, хоча холдинги вже купують партії по 1,5-10 тис. тонн. Така ціна ставить карбамід поза конкуренцією по відношенню до селітри та КАС. Ціна на селітру не змінилась, КАС продавався по 8600-8700 грн/т, СРТ опт та 9050-9100 грн/т – вагонні партії та роздріб.

Запуск Дніпроазоту перенесли, завод мав незначні ускладнення із теплообмінником, в якому не витримали трубки. Така запинка продовжить запуск на 3-5 днів. В інших деталях завод повністю готовий до пуску. Очікується, що на сусідніх із Дніпроазотом потужностях вироблятимуть КАС.

В Черкасах планують вже з початку наступного року виробляти КАС-30 та КАС-28. Поки що інформація попередня, однак зацікавленість у покупців вже є. Потужності виробництва КАС збільшать, а зберігати будуть і в Рівнеазоті.

Слід зазначити, що українська селітра продається по 10600-10800 грн/т, СРТ, вагонні норми та по 11000 грн/т, на складах. Така ціна на перший погляд здається високою, однак імпорт в листопаді неочікувано скоротився, то ж зниження цін не відбудеться. Вже в новому році початкова ціна на селітру очікується на рівні 11000 грн/т. Цей рівень відповідає високій собівартості виробництва.

Зниження собівартості виробництва селітри до кінця березня 2019 року не відбудеться. Адже ціна газу розраховується, виходячи із потреб на опалювальний сезон.


Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 11 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн