Після виборів впав попит на всі види добрив!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
ціни на ринок мінеральних добрив україна

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки четвертого тижня квітня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Ринок вже відчуває нестачу пропозиції по карбаміду
  • Іран поставить в Бразилію 200 тис. тонн карбаміду
  • Білоруськалій продав 25 тис. тонн калію до В’єтнаму

За ціною біля 300 дол. США/т Білоруськалій продав 25 тис. тонн калію до Вєтнаму в той час, коли попит в країні досить низький. Треба зауважити, що в цілому в Південно-Східній Азії на калій хлористий низький попит. Ціни в Китаї складають 290 дол. США/т, СФР. В Європі калій гранульований пропонується жвавіше, ніж купується. Ціна на умовах ФОБ-Балтика – 257-277 дол. США/т, ФОБ.

Європейські ціни на НПК добрива не змінились, однак попит залишає бажати кращого, адже ринок не такий активний, як розраховували. В портах Балтики ціни залишаються на рівні 310-320 дол. США/т, ФОБ.

Карбамід з Ірану продається по 190 дол. США/т, ФОБ. Партію в 48 тис. тонн продукту вже продали та доставили до Бразилії. Ще 150 тис. тонн відвантажать у квітні-травні.

Цей обсяг займе місце більш дорогого російського товару на ринку Латинської Америки. Наразі Бразилія була основним ринком збуту карбаміду. Навіть за цих умов окремі ринки відчувають нестачу товару та формується міцний попит. Індія вийде з другим по рахунку тендером ще наприкінці квітня. Тим часом Китай не збирається нарощувати експорт. В Азії попит стабільний, ринок буде збалансовано після тендеру в Індії.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • В Україні після виборів стрімко впав попит на всі види добрив
  • Ірансько-оманський карбамід так і не розмитнили
  • Виробники азотних не планують скорочувати виробництво

Одразу після виборів впав попит на всі види добрив, гірше всього продаються азотні вагонними партіями. Аграрії на складах купують карбамід та КАС.

Трейдери пов’язують спад активності із потеплінням та низькою платоспроможністю малих аграріїв, які купили добрив менш за всіх.

Селітра вже пропонується по 7800-8000 грн/т в портах, а карбамід виробники пропонують по 10000 грн/т на заводах, насипом. Для азотних добрив сезон закінчився. Хоча на півдні ще непроданими у трейдерів залишаються не менше 30 тис. тонн карбаміду та до 40 тис. тонн селітри.

Виробники селітри встигли розпродати більш дорогий продукт, а на травень пропозиції ще не виставляли. Чекаємо нову ціну на селітру вже на наступному тижні.

Іранський чи оманський карбамід так і не розмитнився, поки що невідомо, чим закінчиться цей імпорт. Наразі ціни імпорту мали скласти 9700-9800 грн/т в порту. Така ціна вже скоро буде актуальна на заводах в центрі України.

ОПЗ почав розпродавати товар, що тривалий час зберігався на складах як арештований. Нарешті суди та арешти закінчились, товар знайшов свого покупця по 10300 грн/т, завод. Якість, за твердженнями трейдерів, не постраждала.

Для більшості учасників ринку основний продукт серед добрив на квітень-травень традиційно є НПК, передусім це нітроамофоска. Зараз її ціна залишається високою, це головна причина дуже низької активності продажів. Хвилі продажів нітроамофоски були в березні. В квітні одразу після виборів спостерігається затишшя.

На Форумі в Туреччині учасники ринку та провідні аналітики України спробують з’ясувати причини низької активності аграріїв. Попередньо можна стверджувати, що не лише ціна є основою для занепокоєння. Очевидно, треба вважати, що саме і в якій кількості сіють аграрії. Пробуємо зробити перший аналіз після посівної.

Ціна нітроамофоски вже досягла 12000 – 12100 грн/т, СРТ. Далі зниження неможливе, як себе поведуть аграрії? Чи є альтернативи? Звісно, що є. І це передусім діамофоска та лінійки марок 13:19:19, 13:13:20 та інші.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на березень 2019 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 4,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців