Підсумки ділового тижня з 23.07 по 27.08 на ринках мінеральних добрив в Україні та Світі

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
міндобрива

Ситуація на ринку добрив в Світі.

 Основні події тижня:

  • Індійського тендер впливає на ціни;
  • Іран продає 550 тис. тонн карбаміду в Індію;
  • Ціна на аміак досягла рівня 285 дол. США/т;
  • Ціни на фосфорні добрива стабілізувались, з’явилось більше пропозицій на азотні добрива із РФ;

Основною подією на світовому ринку добрив має стати тендер Індії з Купівлі карбаміду. Індія потребує товар з поставкою до 17 вересня. Тендер закривається до 8 серпня. Осонні претенденти – виробники із Ірану та Близького Сходу. Але й виробники із Балтики не полишають спроб участі в тендері. Зазвичай, Індія в цей час купує від 0,9 до 1,5 млн то карбаміду. Поки що ціна на карбамід не змінилась в основних джерелах – 240-245 дол. США/т

На Чорному морі ситуація відносно стабільна і нових продажів товару не відбулось, на Балтиці карбамід пропонується по 240-245 дол. США/т, Відчувається накопичення азотної групи добрив.

Світовий ринок комплексних добрив значно уповільнився, однак залишається стабільно високий попит на NPK. Ціни на NPK на Чорному морі залишаються на відмітках 300-310 дол. США/т, тоді як в Китаї зниження ціни зафіксоване на 10 дол. США/т.

Ситуація на ринку добрив в Україні.

 Основні події тижня:

  • З’явилась надія на запуск ОПЗ найближчим часом;
  • В Україні продовжує дорожчати група фосфорних та комплексних добрив;
  • Ціни на амофос сягнули 18000 грн/т.

В Україні ситуація з азотними майже не змінилась. «Ліберті Газ», що виграла тендер на поставку газу для ОПЗ вже планує запуск заводу в серпні. Дніпроазот не планує запускати карбамід в серпні, але все ще може змінитись.

Черкаський Азот нарощує своє виробництво карбаміду, у разі вдалого пошуку джерела аміаку для Рівнеазоту, Черкаський завод зможе завантажити виробництво КАС та карбаміду на всі 100%. Ціни на карбамід за тиждень не змінились.

Ціна на амофос сягнула 19200 грн/т, завод ДЗМУ пропонує товар по 19200 грон/т, FCA. Це означає, що на півдні України товар може коштувати 20000 грн/т, склад постачальника.

За спостереженнями аналітиків Інфоіндустрії, такої ціни не було з 2007 року (в перерахунку на долари США). Ціна на NPK добрива також зросла. Діамофоска продається по 14700-15000 грн/т. Ціна на товар, що є в наявності вище, адже в даний час дуже часто трейдери продають продукцію, яка буде вироблена через місяць. Відносно повільно зростає ціна на NPK 16:16:16, за тиждень продукт подорожчав всього на 200 грн/т, – 13000 грн/т.

В липні зросла також ціна на білоруський калій хлористий та на російську РК 5:55. Обидва продукти продаються дорожче за 9600 грн/т. Через наявність фосфору РК 5:55 на 100 грн/т дорожче гранульованого калію. Нові угоди підписуються на малі партії, але обсяг продажів зростає. В серпні калійних буде ввезено більше 20 тис. тон. З 6 до 10 тис. тон зросла квота по калію в Білорусії для України.

Слід також зазначити, що через ремонтні роботи в серпні не буде постачатись гранульований калій з Білорусії, після закінчення робіт, обсяг експорту гранул Білорусь збільшить вдвічі. Весь обсяг направиться в Україну.

Таким чином, ринок знаходиться в дефіциті. Особливо гострий дефіцит по фосфорних добривах, можливо із Білорусі піде експорт тукосумішів. До кінця року фосфорна криза буде розв’язана.

Даний огляд зроблено на підставі даних по торгам та заявкам на покупку і продаж товарної онлайн біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

 

Kyiv Mercantile Exchange |KME – новітня українська товарна онлайн біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.