Увага! В регіонах України видавали кальциновану селітру за звичайну

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки 11-20 лютого 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • На ринку карбаміду зниження ціни стало світовим трендом
  • Карбамід на Чорному морі сягнув рекордної ціни за останні 12 місяців
  • Зниження цін на фосфорні добрива повільне, але постійне

Ціни на російський карбамід на Балтиці знизились до 235 дол. США/т, FOB. На Чорному морі ще тримається рівень 237-240 дол. США/т, але кількість покупців не збільшується.

Виробники карбаміду на світовому ринку відчувають надлишок продукту та змушені поступатись трейдерам в ціні. Поки що довгих позицій ніхто не будує, це говорить про нестабільність ринку. Є спотовий ринок та очікування зниження цін весною.

Залишаються високими ціни на карбамід в країнах Середземного моря, звідки останнім часом він постачався до України.

На Близькому сході ціни знизились на 15 дол. США/т, наразі відбувається незначне пожвавлення торгівлі.

Партія в 15 тис. тонн карбаміду з Ірану направляється до України.

В Росії потужно стартує ринок аміачної селітри. Пропозиція на експорт скоротилась до 1-2 партій по 15-20 тис. тонн. На ринку сульфату амонію залишається стабільна ситуація.

Індійські покупці жвавіше цікавились діамоній фосфатом. Торгівля набагато краще йшла по нових цінах – 402-404 дол. США/т. Наразі зниження цін припинилось. Але це тимчасове явище, адже на світовому ринку залишається невеликий профіцит.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Запуск ОПЗ заплановано на 25 лютого 2019 року
  • Рівнеазот запускає власне виробництво потужності
  • Споживання селітри стрімко зросло
  • Перше внесення добрив вже почалось в окремих регіонах

Одеський припортовий завод може похизуватись реалізацією більше 20 тис. тонн карбаміду на внутрішній ринок. Завод запускають з 25 лютого. Наразі відомо, що на експорт може бути продано принаймні 20 тис. тонн товару, адже внутрішній ринок купує повільно.

Відомо, що товар будуть продавати «Енергетичний Еквівалент» та відділ збуту ОПЗ. Ціна – 11300 грн/т, завод, в мішках по 800 кг.

Рівнеазот запускає аміачні установки на газу, за рахунок докупівлі аміаку завод може працювати на 100% потужності по селітрі та вапняковій селітрі. Наразі завод готується до запуску і продажі підприємства щодня зростають.

В Україні дуже швидко зросло споживання селітри – відбувся викуп аграріями. Відомо, що на півдні вже почали вносити добриво. Ціни залишаються стабільними – 11400-11500 грн/т, СРТ-станція постачальника. На заводах товар можна купити по 11200 грн/т, бєг. Збільшення вартості української селітри аналітики Інфоіндустрії не чекають. Тим не менш, ще багато товару імпортного, але він вже не концентрується великими партіями. Трейдери транспортували невеликими партіями продукт по регіонах і там вже пропонують його зі складів.

Імпортна селітра пропонується по 10500-10800 грн/т, порт Херсон/Миколаїв. Найбільша пропозиція грузинського товару.

Трейдери також активно продають кальциновану селітру із портів. В окремих випадках в регіонах декому вдавалось видавати кальциновану селітру за звичайну, адже ціна її складає 7800-7900 грн/т, порт, а склад – 26,7% азоту (звичайна селітра – 34,4%).

Аграріям потрібно придивлятись до постачальників товару і не кидатись на дешевий продукт, адже від цього залежить врожай.

Ринок комплексних добрив тільки починає збільшувати свою активність, чекаємо NPK 15:15:15 від Сумихімпрому по ціні, значно нижчій за імпортну нітроамофоску.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 2018 рік сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців