Новини з рубрики «Огляд ринків зернових та олійних культур»

Наші новини, Огляд ринків зернових та олійних культур
кукуруза пшеница соя, новости из рынка зерновых

До Вашої уваги короткий звіт про ситуацію на ринку зернових та олійних культур станом на 21.06.2019. Звіт представлений аналітичним відділом Товарної біржі КМЕ. Kyiv Mercantile Exchange:

Основні події на ринку кукурудзи

Минулого тижня ринок кукурудзи знаходився у червоній зоні, адже трейдери нервували через очікування сприятливих звісток з полів щодо ходу збиральної кампанії в США та фіксували свої прибутки перед виходом статистичних звітів. Минулого тижня в п’ятницю та на цьому тижні в понеділок котирування торгувалися біля психологічного рівня 180 $/т та так і не пробили його. У вівторок та середу ринок знаходився у корекції та знизився до рівня 173,61 $/т. Обсяг укладених контрактів впав до середніх показників приблизно 500 тис. контрактів за день. У четвер, ринок відіграв зниження, у вівторок та середу та закрився на рівні 177,16 $/т. У п’ятницю ринок рухався у бічному тренді, а обсяги укладених контрактів залишалися середніми. Європейські ринки на минулому тижні наслідували динаміку торгів в Чикаго. До середини тижня ціни знижувалися до рівня 177,25 , а у четвер та п’ятницю додали по 25 євроцентів кожного дня. Ринок після різкого зростання торгується у боковому тренді. Бичачі настрої втрачають сили, а медвежі—навпаки набирають обертів. Ринок очікує, що дефіцит кукурудзи не стане таким критичним, як його оцінювали раніше.

Аналітики КМЕ очікують продовження зростання котирувань рівня до 175-180 $ на найближчий тиждень, однак ринок продовжуватиме тестувати рівень підтримки 170 $/т.

Основні події на ринку пшениці

Пшениця на минулому тижні торгувалася під впливом кукурудзи. Динаміка торгів повторювали тренд на кукурудзяному ринку на Чиказькій біржі. До середи ринок втратив понад 6 $/т на торгах в Чикаго та 2,75 /т в Парижі. До кінця тижня, ринок майже відіграв позиції вівторка та завершив тиждень на рівні 180,75 /т в Парижі та 193,27 $/т в США.

Аналітики КМЕ пояснюють таку динаміку торгів корекцією ринку, яка завжди проходить після різкої зміни тренду. Технічні параметри динаміки торгів підказують про наявність високого відкритого інтересу на ринку та продовження бичачого тренду як мінімум до кінця наступного тижня. Рівень супротиву оцінюється на рівні 200-205 $/бушель, а тому потенціал зростання складає 15-20 $/т до початку маркетингового сезону.

Основні події на ринку cоєвих бобів

На минулому тижні ринок соєвих бобів знаходися у бічному тренді без серйозних фундаментальних факторів впливу. В понеділок ринок проторгувався до 335,38 $/т, а вже в середу  ціни знизилися до 331,89 $/т. Після корекції у вівторок та середу, трейдери відіграли позицію до рівня 336,39 $/т у четвер. У п`ятницю ринок продовжив корекцію, а торги закрилися на позначці 331,7 $/т. Ринок уважно стежить за темпом проведення посівної кампанії в США.

Ринок соєвої олії навпаки демонстрував протилежну динаміку — до четверга котирування зростали та, сягнувши рівня 630,3 $/т, скоректувався у п’ятницю до 627 $/т. Обсяги торгів середні, близько 130 тис контрактів за день. Такі показники торгівлі свідчать про переважаючий попит на соєву олію ніж на вихідну сировину — боби.

Основні події на ринку ріпаку

Європейський ринок ріпаку минулого тижня знаходився під тиском фундаментальних новин про зростання обсягів переробки в країнах ЄС, збільшеного прогнозу спеціалістами американського мінсільгоспу США щодо зростання виробництва на 2 млн тонн в цілому в світі.  USDA очікує зростання виробництва ріпаку в Австралії, Китаї та Україні. Канада, яка займає традиційне перше місце за обсягами виробництва каноли, має виростити та зібрати попередньо прогнозований обсяг олійної, а Індія, Євросоюз і США скоротять обсяги. Збільшення прогнозу виробництва прессингувало ціни. За тиждень ціна на ріпак на французькій біржі  EuroNext (Париж) поступово втратила 4,5 /т – з 372,25 до 368,75 /т.

Аналітики КМЕ прогнозують подальше зниження котирувань на олійному ринку, оскільки фундаментальні фактори тиснутимуть на ринок.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців