Наразі в Україні встановилася цікава ціна на карбамід. На РівнеАзоті нарощується виробництво селітри

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (3 – 7 грудня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • На світовому ринку втрачають у вартості всі види азотних добрив
  • Зниження цін торкнулось моноамоній та діамоній фосфатів
  • Ціни на NPK стабільні, вже з січня можливе перше підвищення вартості
  • Політичне загострення може торкнутись проходу суден через Босфор, в той же час почались перевірки добрив з Білорусі

Криза Азовського моря може перекинутись і на Чорне. ЄС вже погрожує більш жорсткими санкціями. Україна почала зупиняти митні вантажі, що прямують з Білорусі та всі вантажі сипучих хімічних продуктів з Росії. Всі вантажі забираються на проби, при цьому імпортерам пропонується заплатити мито 43%, однак і це не є приводом відпустити вантаж. Станом на вівторок тільки на трьох українських станціях скопилось 200 вагонів з Білорусі, ще не менше 100 вагонів – на двох станціях з Росії. Залізничний імпорт повністю зупинено.

Після індійського тендеру всі виробники карбаміду йдуть на поступки в ціні. Передусім це російськи постачальники та виробники товару з Близького Сходу. Наразі, з Балтики продукт продається по $280 за тонну, зниження на $10 за тонну відбулось за тиждень і не є остаточним. Тим не менш, обсягів пропозиції не так багато. В Бразилії є товарні партії, що прибули з Європи та залишились непроданими.

На ринку аміачної селітри – та сама тенденція. Ціна почала знижуватись – $170-175 за тонну, FOB на кінець грудня. Тут виробники скидають надлишок товару, що не був куплений східноєвропейськими покупцями, передусім це Україна та Білорусь.

На ринку фосфорних добрив зниження цін склало всього $5 за тонну. Тим не менш, ринок не активізувався, залишаючись в зоні дискомфорту. В США діамоній фосфат можна купити по $420 за тонну, FOB. Моноамоній фосфат, знизившись в ціні, подолав планку $400 за тонну – $398-399 за тонну, FOB.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • ОПЗ почали консервувати
  • Дніпроазот вже вп’яте не зміг запуститись, чекаємо запуск на наступному тижні
  • В Черкасах продають КАС-28, в Рівному збільшують виробіток селітри

Наробили галасу зупинки імпорту на кордоні, але аграрії не побігли купувати селітру. На даний момент вся селітра заходить з моря, через порти. В портах України вже близько 40-45 тис. тонн різної селітри, ще довозиться вапнякова. Здебільшого постачання ведеться з Грузії, Туреччини та Болгарії. Болгарський продукт став найдоступнішим – $242-260 за тонну, CFR-порт. Найдорожча наразі турецька селітра від компанії «Торос». Багато на ринку селітри з вмістом 32,7-33,4% азоту, хоча по ДСТУ вміст повинен бути 34,4%. Є величезні проблеми із вивезенням селітри та інших добрив з портів півдня, адже вкрай не вистачає товарних вагонів.

В Черкасах запустили виробництво і вже продають КАС-28, його ціна менше 8500 грн/т, СРТ. Трейдери поки що не активно викуповують товар, він більш цікавий аграріям, адже не замерзає навіть при температурі мінус 10 градусів у вагонах. Перші 5 тис. тонн вже відвантажено. На РівнеАзоті нарощується виробництво селітри. Наразі збільшили виробництво вапнякової, товар вже продають по 8300-8400 грн/т, СРТ. Можливий запуск Сєвєродонецього заводу. Весь дефіцит селітри без роботи трьох заводів в Україні покрити неможливо. Ціна на селітру поки що залишається на рівні 10900-11100 грн/т, СРТ. На півдні турецький продукт продавався по 10200-10400 грн/т, FCA.

Згідно попередніх даних Інфоіндустрії, невдовзі Сумихімпром почне виробляти NP 12:24 – доступне стартове добриво для українських аграріїв. Завод вже отримує сировину, NPK добрива поки що не планується виробляти через подорожчання калію. Ціна на продукт має бути не вищою за 9000 грн/т, СРТ.

Одеський припортовий завод почали консервувати, незважаючи на те, що «давалець» змінився, він не дав точних планів та замовлень на виробництво. Можливо через те, що на світовому ринку ціна на карбамід та аміак знижується, а для внутрішнього ринку завод працює повільно.

Ціна на карбамід на цей момент дуже цікава – 11400 грн/т, СРТ. Це збільшило обсяги продажу черкаського карбаміду в декілька разів. Вже продаються обсяги виробництва на другу половину січня 2019 року.

Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 11 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців