Карбамід в світі продовжує дешевшати. В Україні стрімко падає продаж фосфорних добрив та NPK

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки останнього тижня серпня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Профіцит продовжує зростати, Індія відтермінувала тендер
  • КАС знову дорожчає в ЄС
  • NPK подешевшали, тоді як амофос продається не зовсім активно

Карбамід в світі продовжує дешевшати. Відтермінування тендеру Індії на кінець вересня, тобто на три тижні, змушує постачальників змінювати напрямки збуту терміново.

Здешевлення відбулось в Індонезії, на Близькому Сході, дешевшає товар і на кінцевих ринках. Бразилія і Мексика купували товар в західній півкулі. На Сході товар купували Тайвань та Шрі-Ланка. Незначний попит є в регіонах Євразії, європейський ринок демонструє вищі ціни. Натомість, потужні обсяги, які вивільняться вже з 20 вересня, трейдери ще не закупають. Профіцит може призвести до зупинок виробництва, хоча зниження очікувалось.

В Європі зростають ціни на КАС та окремі азотні добрива. Вартість КАС в Північній Африці стабільна, тоді як в США відбувається поступове відновлення торгівлі. ГродноАзот продав партію КАС для компанії Єврохім за ціною 145 євро/т, FOB, ціни в ЄС перевищили 170 Євро/т, СРТ.

В Європі почалось пожвавлення на ринку аміачної селітри. Виробникам вдалось настільки стимулювати попит, що на жовтень почали зростати котирування на нітратні добрива. Ціна 185 дол. США/т, FOB фіксувалась в вересневих контрактах на Німеччину та Францію.

Фосфорні добрива на рідкість стабільні в джерелах, в США та в Бразилії ціни поступово знижуються. Це передусім амофос, ціна якого 320 дол. США/т, FOB-Балтика.

NPK та калійні добрива майже не змінились в цінах, ринок відносно жвавий і рухливий.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Українські добрива починають активно продаватись, в першу чергу селітра
  • Агропродукція успішно експортується, ціни стабілізувались
  • В Україні стрімко падає продаж фосфорних добрив та NPK

Хітом продажів на минулому тижні дуже несподівано стала аміачна селітра. Подальше зниження цін до 6900 грн/т, СРТ на гуртові партії дозволили зрушити ринок з місця. Почали купувати і середні агрогосподарства. Частково через продаж частини врожаю, частково – розуміючі світові тенденції по карбаміду та селітрі та подорожчання в ЄС, аграрії йдуть купувати не карбамід чи NPK, а саме селітру.

Виробництво заряджене на 140 тис. тонн щомісячно, але такі обсяги може не витримати сам ринок, який купує нерівномірно.

Виробництво карбаміду теж завантажено на 70-80%. Виконується експортна програма у Дніпроазоту та ОПЗ.

Дніпроазот та Черкаський Азот частково орієнтуються на внутрішній ринок. Ціни карбаміду складають 8000-8200 грн/т, СРТ. Поки що більш низькі ціни не корелюються з експортом. Більше того, зростання на світовому ринку лише підвищить ціни в Україні.

Агропродукція продається успішно та експортується динамічно, до слова і імпорт добрив має тепер менше перепон, розмитнення швидше. Однак закупівля добрив мала низькі темпи через невисоку платоспроможність.

Імпорт фосфорних добрив стрімко скорочується. Частково через розслідування та небажання ризикувати, частково – через зниження темпів продажу на ринку України саме фосфорних добрив.

Експерти «Інфоіндустрії» оцінюють ситуацію як таку, що матиме продовження, тобто закупівля фосфорних (амофосу та діамофосу) разом с NPK подовжиться в середині вересня, коли пройде перша хвиля закупівель аміачної селітри. Натомість відновлення масштабних закупок карбаміду агрохолдинги відклали на жовтень.

11-13 вересня пройде найбільший Український Агрохімічний Форум в Одесі. Вже зареєстровано 240 делегатів з 5 країн світу, більшість учасників – українці, в тому числі агрохолдинги, трейдери, виробники та імпортери добрив.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець червня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 8,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців