Карбамід та сульфат амонію зростають у ціні на світовому ринку

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (1-5 жовтня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • Карбамід зростає у ціні у всіх джерелах
  • В Індії компанія ММТС оголосила тендер на закупівлю карбаміду
  • Нітратні добрива в Європі дорожчають, світовий тренд – зниження
  • Сульфат амонію на світовому ринку зростає в ціні, в авангарді ринок Бразилії

В цілому азотні добрива показують тренд на зростання цін. В першу чергу ростуть ціни на карбамід та амонійні добрива. Нітратні добрива мають обмежені ринки збуту, лише європейський ринок акцентує короткочасне подорожчання, яке вже у жовтні зупиниться. Надлишок селітри в Росії існує, але російські агрохолдинги рівномірно викуповують продукцію. Накопичення продукції на складах поки що немає.

Наразі ціни на карбамід зросли на Балтиці та Чорному морі. Продаж партії російського карбаміду відбувся на Чорному морі за ціною $285 /т, FOB. Зростає ціна на карбамід і в Азії, тож імпортний узбецький карбамід на листопад може продаватись за новими цінами.

Аміак на спот в США продавався по ціні $355 /т, FOB. Ціна закріпилась на рівні вище $350 /т, що говорить про подальше зростання на листопад.

Аналогічна ситуація по сульфату амонію та КАС. Ці добрива в основних джерелах зростатимуть в ціні. КАС в Єгипті дешевше за $205 /т не пропонувався. Стосовно сульфату амонію, в Бразилії ціна зросла до $210 /т, CFR.

Ціни на комплексні добрива на світовому ринку не змінились, ринок поступово наближається до зими, кількість угод зменшується. Водночас через подорожчання фосфорної кислоти в Північній Африці до $800 /т, CFR-Індія, покупці кислоти можуть віддати перевагу закупці діамонійфосфату.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • Генеральний прокурор заявив про можливий арешт майна Дмитра Фірташа в Україні
  • Виробники аміачної селітри не відвантажували її покупцям на минулому тижні
  • Газ на 4-й квартал для виробників добрив подорожчав, Дінпроазот не запускається
  • Аграрний Фонд продовжує програму співпраці з українськими виробниками дорив

10 жовтня Генеральний Прокурор України Юрій Луценко заявив про можливий арешт майна Дмитра Фірташа. Заява поки що не ґрунтується на доказах. Це припущення є висновком попередніх розслідувань слідчих.

Тим часом заводи впродовж тижня не виконували відвантаження аграріям селітри. Товар отримував лише Аграрний Фонд та УкрАгроНПК. Після розриву стосунків між Агроімпортом та Статус Трейд (оператор заводів Остхем) компанія Ніка-Агротрейд змінює своїх власників та розпродає товарні залишки. Очікується, що колишній партнер «Статус трейда» вийде на масштабні закупки імпорту.

УкрАгроНПК опублікували нові ціни на селітру, тепер за вагонні партії необхідно заплатити 10500 грн/т, СРТ. За карбамід – 12 000 грн/т, СРТ. Ця ціна збігається із цінами на зовнішніх ринках.

Оптові ціни на діамофоску зменшились до 15000-15500 грн/т, СРТ, на амофос – 17000-17500 грн/т, СРТ. Нітроамофоска поки що продається по цінах біля 14000 грн/т, зниження можливе лише на листопад – трейдери ще мають запаси дорогої продукції на складах.

Активність аграріїв у купівлі добрив дуже низька, як очікують аналітики Інфоіндустрії, вже в жовтні агрохолдинги відкриватимуть тендери на закупівлю азотних добрив на весну 2019 року. Інтерес є до карбаміду та селітри.

За існуючою інформацією, Дніпроазот та ОПЗ до кінця жовтні не запустяться.

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців