Карбамід, КАС та аміак зростають у ціні на світовому ринку

Огляд ринку мінеральних добрив
минеральные удобрения, кас, вас, селитра, карбамид, аммиак

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (24-28 вересня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • Бразилія підтвердила нові високі ціни на карбамід на жовтень
  • Ефіопія купила 500 тис. тонн карбаміду
  • Трейдери купують карбамід на Близькому Сході та у Північній Африці, ціни продовжують зростати
  • КАС зростає в ціні в основних джерелах
  • Аміак поступово дорожчає

Якщо карбамід із Північної Африки орієнтований на Європу та Британію, то Балтика орієнтує свій товар на Бразилію. Ціна за єгипетський карбамід зросла до 325-330 дол. США/т, FOB. Ціна на карбамід в Бразилії досягла 325-328 дол. США/т, CFR. Здебільшого пропонується російський карбамід.

Компанія EABC закупила в Ефіопії 500 тис. тонн карбаміду, весь обсяг розподілили по 50 тис. тонн лотами. Виграш отримали декілька азійських компаній. Натомість, індійський тендер ще не оголошували, продавці минулого обсягу закупленого карбаміду не отримали попередню оплату. Тому нова закупка залишається під питанням.

На світовому ринку впевнено дорожчав КАС. Ціна зупинилась на рівні 240-245 дол. США/т, CFR. На Балтиці – 225-233 дол. США/т, FOB. Це дивує, адже селітра подешевшала до 195 дол. США/т, FOB.

Ціна на аміак сягнула відмітки 345 дол. США/т, ФБ, Південний. НА Чорному морі обсяги пропозиції дуже обмежені. На Світовому ринку унікальна ситуація – аміак коштує у всіх джерелах 345-360 дол. США/т – ціна приблизно однакова. Такого не спостерігалось з 2004-2006 років. У США ціна зросла до 355 дол. США/т, CFR.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • В Україні сезон внесення добрив впевнено крокує до завершення
  • Ціна на селітру поки що залишається на тому ж рівні, що і у середині вересня
  • Російський аміак спочатку швидко продався, зараз продажі менш інтенсивні
  • ОПЗ отримала нового давальця
  • Компанії УкрАгроНПК та Агроімпорт припинили співпрацю

Фосфорні добрива рідше продаються, трейдери на привозять нових партій, а старі навіть не дорожчають. На даний час можна купити амофос по 19500 грн/т, СРТ. NPK-добрива різко перестали бути дефіцитними, хоча обсяг імпорту та виробництва не збільшився.

За даними Інфоіндустрії, NPK 8:19:29 залишився в ціні на рівні 15800-16000 грн/т, тоді як NPK 10:26:26 подорожчали до 16500-16600 грн/т, вагон з доставкою. Можна очікувати, що зниження ціни по високофосфорних NPK та по фосфорних добривах не буде.

Подешевшають окремі азотні добрива. Це не може бути КАС, так як світова ціна впевнено зростала, селітра та карбамід можуть дещо втратити в ціні, але з урахуванням подій на світовому ринку, ця втрата може трактуватись як знижка на великі обсяги закупівлі, на які сподіваються українські виробники.

ОПЗ оголосив оманську компанію ETFX як нового давальця на четвертий квартал. Подробиці ще невідомі.

Компанія Ніка Агротрейд, що була заснована як спільна структура від власників УкрАгроНПК та Агроімпорт, скоріше за все, припинить діяльність. Це найбільший роздрібний торговець добривами в Україні. Причина непорозумінь не розголошується, але таким чином ринок втратив ще один важливий інструмент впливу українського виробництва добрив.

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

 Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців