Карбамід дешевшає! Ембарго в Україні дозволяє запустити Сумихімпром та ДЗМУ!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
мінеральні добрива кме, огляд ринку кме купити добрива від виробника

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки першого тижня липня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Індійський тендер 1 липня показав зростання цін відносно попереднього тендеру, який проводили у травні
  • На світовому ринку почалась корекція ціни азотних добрив
  • Європа продовжує купувати азотні дорожче всіх

Аж 18 пропозицій загальною кількістю 2,775 тис. тонн надали трейдери та постачальники на тендері ММТС в Індії, що відбувся 1 липня. Найнижча пропозиція з Чорного моря була від Дреймур – 292,63 дол. США/т, Східне узбережжя Індостану. Компанія ММТС попросила про корегування ціни від трейдерів на 3 липня, в результаті ціни було знижено на 1-1,5 дол. США/т. Тим не менш, обсяг закупівлі буде меншим у 2-2,5 рази.

Минулого разу у травні ММТС купила на 10-13 дол. США/т дешевше 770 тис. тонн карбаміду. Немає сумніву, що Індія купить ще 0,8 – 1 млн тонн карбаміду, але може й менше, та після цього ще через два місяці зможе повернутись на ринок.

На світовому ринку відбуваються очікувані події. Карбамід почав втрачати ціну. І не даремно, адже останні три місяці його ціна підігрівалась Північною Америкою. Там фермери ще з весни не змогли через коротке часове вікно внести аміак, тому наганяли КАСом та карбамідом. Ціна на КАС вже дещо просіла, всі чекали на зниження ціни карбаміду. Якщо Індія та Бразилія зменшать обсяги закупівлі, ринок динамічно почне скорочуватись.

У Франції вже почались розмови про новий сезон, купівля карбаміду на серпень очікується за зниженими цінами. Трейдери та виробники ще пропонують товар по 295 євро/т, FCA. Тоді як самі фермери чекають на ціну 270 євро/т, FCA. Знаковим зниженням на 10-12 євро може не обійтись.

Селітра так само в зоні ризику. На ринку селітри ще залишились активними закупки Бразилії, Аргентини, Індії та ЄС, через що ціна в портах Балтики не падає нижче рівня 210 євро/т, FOB.

Ціна на амофос на Балтиці знизилась на 10 дол. США/т, до 345 – 350 дол. США/т, FOB. Активність латиноамериканського ринку стрімко знижується, тоді як інші ринки не поспішають. В Індії субсидії затримуються, а з ними – і закупівлі діамонійфосфату. Натомість російський виробник Єврохім відзвітував про успішну реалізацію фосфорних на липень-серпень.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • ДЗМУ працюватиме за давальницькою схемою
  • Очікується запуск Сєверодонецького Азоту, йдуть приготування
  • В Україні почалась активна фаза купівлі фосфорних добрив
  • Перший врожай зернових показує відмінні перспективи до осені, але є питання – як його вивезти?

Ембарго вже діє, імпортери отримали проблеми на кордоні, навіть якщо товар було завезено перед 1 липня, але його не встигли розмитнити. Продовж червня встигли завезти 43,5 тис. тонн NPK 16:16:16. Всього NPK було імпортовано 103,2 тис. тонн, що на 49% більше, ніж у травні, та на 23 тис. тонн менше, ніж в квітні. Загалом в першому півріччі Україна імпортувала NPK на 20% менше, ніж в 2017 році (згідно з даними ІА «Інфоіндустрія»).

Ембарго дозволяє запустити не тільки Сумихімпром, а й ДЗМУ. Завод тривалий час виробляв лише РКД, КАС та NP добрива. Тепер завантажується виробництвом NPK 16:16:16. Обсяги виробництва плануються у розмірі не менше 20 тис. тонн, однак цього занадто мало для подолання дефіциту. Тож імпорт білоруської NPK 16:16:16 дозволить скоротити дефіцит на 18-20 тис. тонн.

Сєвєродонецький Азот пускається на газ! Цього дива чекали всі сєвєродончани. Це стало можливим завдяки зниженню ціни на газ для промислових покупців та відносно гарній кон’юнктурі ринку добрив в Україні. Завод вироблятиме аміак, карбамід та селітру. Обсяг виробництва селітри складе 40-42 тис. тонн на місяць, що разом з Рівнеазотом та Черкаським Азотом може повністю закрити потреби України.

Агрохолдинги починають активно купувати фосфорні добрива. На всіх вже не вистачає, трейдери намагаються знайти альтернативні джерела фосфору в Польщі, на Балканах та у Північній Європі. Амофос вже подорожчав на 4 тис. грн/т, прості фосфорні типу 9:30 та 10:35 вже викуплено, а залишки на складах продаються на 2-3 тис. грн/т дорожче, ніж у червні.

Російський NP 12:52 на складах ще можна придбати за ціною 19700-20000 грн/т.

Вже стартував збір врожаю, і перші результати вражають. Аграрії почали з центру України. Спочатку був ячмінь, а на півдні вже збирають пшеницю. Цього року чекаємо на вал більше 60 млн тонн зернових.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець травня сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 6,3 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців