Калійні добрива подорожчали для українців. Селітра та карбамід щотижня будуть зростати у ціні

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (29 жовтня – 2 листопада) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • На світовому ринку трейдерам вдалось ліквідувати довгі позиції (розпродатись)
  • Карбамід в Західній півкулі дешевший, в Східній тримає позиції, в джерелах є зростання цін
  • Сульфат амонію, КАС та аміак в ціні не змінились, інші азотні добрива можуть подорожчати
  • NPK добрива контрактуються на наступний рік
  • Ціни на калій зростають у всіх регіонах

Після гучних закупівель та іранських санкцій ринок починає входити в зону зимової стабільності. Очікується поступове зростання ціни по мірі розпродажу агропродукції світовими експортерами пшениці та кукурудзи.

На Чорному морі ціни, після зниження до $290 за тонну, FOB, почали зростати. Водночас на Балтиці ціни знизились на $10. Маємо ціновий паритет на Балтиці та Чорному морі – $300-305 за тонну. Карбамід ще може зрости в ціні при продажах товару у другій половині листопада. Зростання прогнозоване та сезонне, однак американська CF Industries прогнозує удорожчання азотних добрив на сезон весни 2019 року. Сама ж CF Industries звітувала про вартість газу для власного виробництва на рівні $3,14 за 1 млн брит. теплових одиниць ($108-110 за тис. куб. м). Українським виробникам газ обходиться в 13,5 тис. грн тис куб. м ($477).

В Бразилії покупці вдало грають на пониження ціни на карбамід, інші латиноамериканські імпортери не виявляють необхідної активності. З цим також пов’язане зниження цін на карбамід на Балтиці. Ціна в Латинській Америці очікується на рівні $327-330 за тонну, CFR.

Виробники NPK добрив в Росії вже мають контракти на експорт на січень-лютий. Поки що не всім вдалося продати NPK наперед. Тим не менш, це вже стабілізує ціну на NPK 16:16:16, що мала впасти. NPK 10:26:26 наразі найдоступніша за вартістю по діючій речовині ($350 за тонну, DAF).

Калійні добрива подорожчали для українців на $5 за тонну, тоді як на світовому ринку ціна зросла на $60 за тонну. В Європі ціни досягли 300 євро за тонну з доставкою.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • Калійні добрива дорожчають, фосфорні стабільні, NPK не квапляться дешевшати
  • Селітра та карбамід щотижня будуть зростати у ціні
  • Російський аміак активно використовується для виробництва добрив
  • ОПЗ не може запуститись через незрозуміле мовчання ФДМУ, Дніпроазот запускається

Можливо подальше зростання цін на калій для України. Поки що калій хлористий трейдери пропонують по 10800-10900 грн за тонну, станція покупця. Єдиним джерелом є Бєларуськалій, російський калій потрапляє лише в сумішах. На калій хлористий діє ембарго.

В Україні щотижня буде дорожчати карбамід та селітра. Наразі – по 100-200 гривень за тиждень. Причина криється в дорогому газі, який на зиму стає «золотим» для всіх покупців. Селітра вже коштує 10700-10800 грн за тонну, СРТ. Карбамід – 12000-12200 грн за тонну, СРТ. Стійкий попит поки що серед трейдерів.

В Україні заводи приймають аміак із Росії, поки що інших джерел для сировини немає. Білоруські та литовські виробники мають обмежені експортні потужності аміаку, власний аміак занадто дорогий, то ж імпорт буде мати місце впродовж усієї зимової кампанії.

NPK добрива залишаються досить дорогими, незважаючи на відсутність торгівлі. Російські постачальники не змінювали ціни на листопад, так само як і білоруські. Наразі лише NPK 10:26:26 продається на 2 тис. грн за тонну дешевше, ніж два місяці назад. Впродовж зими очікується повільне зниження цін, також можливе збільшення імпорту інших марок NPK.

Нітроамофоска оцінюється в 13500-14300 грн за тонну, СРТ. Тоді як NPK 10:26:26 купують по 14200-14300 грн за тонну, СРТ.

Одеський припортовий втрачає кадри, тим часом Фонд Держмайна України не може визначитись, чи допускати до роботи Оманську компанію ETFX. Натомість, Дніпроазот запускається з 7 листопада. Завод готується виробляти добрива, передусім для ринку України. Потужності заводу – 60-64 тис. тонн в місяць по карбаміду та 43 тис. тонн по аміаку.

Таким чином, в Україні буде два працюючих виробництва карбаміду, покриваючи потребу ринку повністю – більше 1,1 млн тонн на рік.

Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців