Фосфорні добрива перестануть дешевшати. В Україні карбамід пропонується по ціні, еквівалентній ціні на FOB

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки першого тижня жовтня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Близький Схід не квапиться із продажом надлишкового карбаміду
  • На Балтиці ціна карбаміду тримається
  • Селітра вже рухається вбік 160 дол. США/т, ФОБ
  • Фосфорні добрива перестануть дешевшати

Виробники карбаміду Близького Сходу, що зайняті виконанням контрактів для Індії і інших країн, так і не вийшли на спотовий ринок. Нагадаємо, саме до них було прикуто основну увагу. Так як їх пропозиція могла б остаточно «добити» світові котирування.

Схоже, цього не сталося, і ослаблення світового ринку швидше можна охарактеризувати як помірне. При умовних котируваннях в 220-225 дол. США/т, FOB, виробники карбаміду на Чорному морі відмовляються продавати товар дешевше, ніж 230 дол. США/т, FOB. При цьому ціна на листопад стартує з відмітки 210 дол. США/т, FOB, Румунія або Російські порти.

На Балтиці на другу половину жовтня карбамід продавався по цінах 231-235 дол. США/т, FOB. Листопад оцінюється на 7-10 дол. США/т дешевше. Малі партії для ЄС дорожчі, більші партії призначені для Латинської Америки. Прильований карбамід в Бразилії пропонують по 270 дол. США/т, CFR.

Виробники селітри ретельно приховують зниження ціни на ринку, однак для поставки на ринок Марокко угода по ціні 160 дол. США/т, FOB-Чорне море вже мала місце. На сезон листопада-грудня ціна селітри мала становити 155-160 дол. США, виходячи з котирувань на карбамід 205-210 дол. США/т. Поки що питання зниження цін гальмується, а виробники вантажать регіональні склади та планують зупинки виробництва.

Низький попит на сульфат амонію в країнах Латинської Америки призвів до зниження котирувань на світовому ринку, але виробники намагаються втримати цін на відмітках 125-130 дол. США/т, FOB, на кристалічний продукт.

Фосфорні добрива перестали дешевшати, ринок взяв паузу. Фосфорна кислота в контрактах між Марокко та Індією подешевшала до 625 дол. США/т, це знаковий момент, адже чекали менших рівнів. Це означає, що ринок увійде в зимній період з цінами на фосфорні на 5-10 дол. США/т нижче, але без подальшого падіння.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Український ринок добрив млявий, виробники скаржаться на нестачу попиту
  • Трейдери не планують імпортувати азотні добрива, більшість орієнтовані на власне виробництво
  • Виробники NPK добрив повністю провалили програму виробництва
  • NPK з Білорусії продовжить надходити, але з нижчою ціною

В Україні карбамід пропонується по ціні, еквівалентній ціні на FOB. Це нереально, саме про це мріяло більшість аграріїв, воюючи із монополістами, але саме зараз можливо купити карбамід по ціні 230-235 дол. США/т с заводу, навал. При цьому розмір партії має бути адекватним – у декілька тисяч тонн.

Поки що менші партії розходяться по 7200-7400 грн/т, СРТ. Партію оманського карбаміду було продано по ціні 6900 грн/т, СРТ. Це збитковий продаж, який змушено зробив постачальник через відсутність попиту.

З огляду на вкрай низький попит та ціни на фоні високо рівня завантаження заводів, можна зробити висновок, що саме зараз вигідніше купувати карбамід. Селітра дешевше 6500 грн/т не падала в ціні, через це аграрарії просто не запасаються товаром наперед, її купували переважно трейдери.

Найцікавіші були карбамід та сульфат амонію гранульований, який теж досяг ціни 5000 грн/т, з доставкою. Саме таку ціну давала компанія Гросдорф.

На фосфорні добрива попит вкрай незадовільний. Залишки непроданих добрив оцінюють у 200 тис. тонн разом з NPK. На весну продукт будуть пропонувати за такими ж цінами, тож чекаємо на Дежавю.

NPK від Гомельського заводу подешевшали, в Україні нітроамофоска нарешті коштує дешевше 10 000 грн/т в опті, але чи потрібна вона? Попит на товар відновиться лише в грудні, тож чекаємо на чергову хвилю здешевлення.

Імпорт NPK та калію з Білорусі в жовтні скоротиться в 2-2,5 рази.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець червня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 8,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців