Ціни на NPK почали знижуватись, поступово знижується і активність продажу фосфорних добрив

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки третього тижня серпня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • На Балтиці сиплються ціни на азотні
  • Селітра не продається, котирування знижуються
  • NPK подешевшали, тоді як амофос продається не зовсім активно

На світовому ринку карбаміду відсутні чіткі орієнтири цін, а темпи торгівлі знижуються.

Про ціну продажу в Чорному морі відомостей не надходило. А ось котирування Бразилії, куди ЄвроХім організовує перевезення 26 тис. тонн гранульованого карбаміду, забезпечили б нетбек, близький до 245 дол. США/т, FOB. Отже, прильований карбамід може коштувати навіть нижче 235 доларів. Фактично с цих відміток починаються запити трейдерів на нові партії на вересень.

Російські заводи намагаються утримувати ціну на карбамід вище 250 доларів США/т, але спотових продажів вони не мають.

Покупці аміачної селітри на Балтиці хочуть бачити ціну 180-185 дол. США/т, FOB, тоді як виробники наполягають на ціні ближче до 190 дол. Експерти прогнозують рівень цін від 175 дол. США/т. У будь-якому випадку про ціну спотових продажів нічого не відомо.

Після декількох тижнів стабільності, ціни на DAP в Індії та Китаї сповзли вниз, в той час як в інших регіонах не змінювалися. Індійські імпортери були неактивними. Стало відомо тільки про придбання партій DAP і NPK 12:32:16 по 30 тис. тонн кожна. Ринок не активний.

В той же час знизились ціни на російську нітроамофоску на 10 дол. США/т до 305 дол. США/т, FOB.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Уряд Гройсмана зробив подарунок аграріям у вигляді розслідування на імпорт добрив з третіх країн
  • Подешевшання кукурудзи різко знизило активність середніх та крупних покупців NPK
  • Ціни на NPK почали знижуватись, поступово знижується активність продажу фосфорних добрив

В Україні різко подешевшала кукурудза. Дешевшає і пшениця, соняшник. Найменше дешевшає соя. Причина падіння цін – гра великих гравців-трейдерів на світовому ринку, яку було підкріплено оптимістичними прогнозами врожаю від USDA.

Залишається актуальним попит на фосфорні добрива. Моніторинг продажів ринку підтверджує кращий попит на сульфоамофос і амофос, ніж на NPK. Подвійний суперфосфат і суперфосфат продаються помітно гірше, Гомельський завод планує виключити суперфосфат з поставок в Україну на вересень. Починають скорочуватись продажі сульфоамофосу.

Уряд Гройсмана провів останнє засідання Кабміну, в той же день відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань зовнішньої торгівлі, де було прийнято рішення про початок процедури розслідування проти імпорту з третіх країн.

Саме розслідування проводиться протягом 270 днів, а впродовж 30 днів збираються заяви зацікавлених осіб. Водночас на митницях Миколаєва, Чорноморська та Херсона почались інтенсивні відбори проб добрив, що суттєво, на два тижні, затягують розмитнення вантажів.

Виробництво селітри в липні будо рекордним за цей рік, але в серпні очікуються не менші рекорди. За липень було відвантажено аграріям близько 160 тис. тонн селітри, тоді як за 20 днів серпня – 86 тис. тонн. В липні селітра «піднімалась» зі складів.

Трейдери активно купували карбамід. Наразі ціна на продукт знизилась до 8100 грн/т, СРТ. Виробники мають надлишок виробництва, на думку експертів «Інфоіндустрії» ринок азотних вже в профіциті, а ось ринок NPK ще залишається непокритим.

Ціни на нітроамофоску знизились до 13500 грн/т, СРТ. Це на 500 грн/т нижче, ніж на початку серпня. Корегування відбулось через слабкий попит аграріїв.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець червня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 8,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців