Азотні добрива продовжують дешевшати!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки останнього тижня лютого на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Виробники карбаміду в Єгипті знову знизили ціни на товар.
  • Близький Схід починає березень із зниження цін.
  • Сульфат амонію в Китаї повільно дешевшає.

Ціна карбаміду в балтийських портах знизилась до 235-238 дол. США/т, FOB, навал. Попит низький, покупці чекають подальшого зниження, тому ринок скорочується в обсягах.

Натоміть, в Єгипті почалась справжня паніка серед постачальників, незважаючи на те, що в Україні високі ціни на карбамід, продажів в регіон Чорного моря не було, а європейські покупці взяли паузу і очікують змін на ринку. То ж карбамід продавався по цінах, нижче очікуваних 245-250 дол. США/т, с відвантаженням на березень. Тільки після продажу основного обсягу продукції ціна повернулась на рівень 260 дол. США/т, FOB.

Виробники карбаміду в інших джерелах намагаються втримати ціну. Китайські постачальники продавали товар по 275-300 дол. США/т, FOB. Продажі здійснювались у сусідні регіони, адже в Латинську Америку ціна була занадто висока, цей регіон закупав карбамід по 255-260 дол. США/т, CFR.

На ринку аміачної селітри попит диктує пропозицію – виробники повністю зосередились на внутрішніх ринках. На Балтиці при запиті трейдерів на рівні 170 дол. США/т, постачальники дають ціну 180 дол. США/т, FOB. Ринок Росії дає змогу сподіватись на досить високий рівень експортних цін на березень.

Слід зазначити, що на ринку комплексних добрив спостерігається пожвавлення, що покликане низькими цінами на NPK та наближенням сезону в регіоні помірного кліматичного поясу. Всі виробники в Китаї, Тунісі, Саудівські Аравії та в Йорданії працюють в режимі повного завантаження.

NPK 16:16:16 пропонується по 310-320 дол. США/т, FOB. Ціна для України зросла до 345-350 дол. США/т, Росія та Білорусь – 375 дол. США/т.

Фосфорні добрива навіть знизились в ціні в окремих регіонах, однак, середня ціна в Чорному морі нижче 400 дол. США/т, FOB, за моноамонійфосфат не знижувалась. Загальний тиск на ціни може спричинити здешевлення суперфосфатів.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • ОПЗ відклав запуск на три дні.
  • В Черкасах КАС працює на 110% потужності.
  • Селітра стає топовим продуктом, попит високий в усіх регіонах.
  • В Одеські області вже завершують внесення селітри.

Одеський припортовий завод відклав запуск з технічних причин. ОПЗ планує запуститись після  лютого, однак, перші відвантаження товару завод мусить виконати  на початку березня. Енергетичний еквівалент провів майже повну попередню оплату за послуги ОПЗ. Натомість, Фонд Держмайна не виключає можливість передачі заводу в оренду держпідприємству, яке працює з агросектором, це може бути Аграрний Фонд чи Нафтогаз України.

Черкаський Азот завантажив виробництво КАС на 1600 тонн на добу. Що навіть більше планової потужності у 1500 тонн на добу. Завод вийшов на повну потужність по аміаку, селітрі та КАС. Виробництво карбаміду поки ще не велике, але до кінця року технічні проблеми можуть вирішитись. Навіть цього обсягу достатньо для покриття ринку.

Чекаємо запуск ОПЗ, маємо виробництво Дніпроазоту – 60 тис. тонн на місяць, разом, всі заводи повністю покривають попит на карбамід на ринку України.

На ринку комплексних дорив всі очікують надходження дешевого амофосу з Росії та запуску Сумихімпром. Активно працюють Агро ВС із білоруськими комплексними добривами та постачальники товару Гродно Азот. Білоруський продукт в обсягах обмежений, особливо карбамід та КАС, тож трейдери почали шукати обсяги з Литви, є декілька угод по КАС з Литви, імпортуватиметься селітра.

NPK добрива поки що пропонуються дешево, дорожчання очікується в березні, коли трейдери почнуть купувати комплексні добрива для ярового сіву.

Загалом, ринок добрив дуже активний, в Одеській області завершується внесення селітри, більшість покупців починає запитувати NPK добрива та фосфорні добрива. Це не тільки не дивує аграріїв, але й змушує поквапитись купувати на сезон.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 2018 рік сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців