Агросектор хвилюється напередодні закону про продаж землі!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки станом на 30 вересня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Попиту в Азії недостатньо для втримання ціни на карбамід
  • Гранульований карбамід в Клайпеді продали за 231 євро/т;
  • В США амофос подешевшав на 20 дол. США/т
  • «Уралкалій» та «Уралхім» викупають бразильську компанію «Херінгер»

Індійський тендер на 949 тис. тонн карбаміду лише тимчасово заспокоїв падіння ціни на карбамід на світовому ринку. Особливо в Азії відчувається надлишок товару.

Прильований карбамід знецінюється швидше. Але в Єгипті на минулому тижні вже купували на 8-10 дол. США/т дешевше і гранульований карбамід. Очікується, що передусім ціни знизяться у виробників, що торгували на споті. Це Єгипет, Балтика, Китай.

В США ціна на гранульований карбамід навіть укріпилась, хоча спотовий ринок теж показав зниження на 4-6 долю. США/т.

Ціна на гранулу в Клайпеді склала 231 євро/т, FOB, це нижче на 4 пункти від очікуваних рівнів. Однак падіння ціни не є суттєвим, адже очікувалось, що у жовтні на Балтиці почнеться зниження на 10 дол. США/т.

На ринку фосфорних добрив падіння ціни не втримати. Тут покупці дають не вище 292 дол. США/т, FOB – Балтика. В Латинській Америці ціни знизились до 315-325 дол. США/т, CFR. Ринок Європи – неактивний, азіатські покупці теж показують менші ціни в запитах. Ціна в Китаї знизилась до 310 дол. США/т, FOB.

Компанії «Уралкалій» та «Уралхім» викупають збанкрутілу компанію «Херінгер» в Бразилії. Обидва кредитори погодились зробити емісію на 115 млн дол. США.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Азотні добрива в Україні починають здавати позиції. Спершу – карбамід
  • ОПЗ увесь виробіток на жовтень продав на експорт
  • NPK добрива ще купують, але трейдери готові швидко скинути залишки
  • Всі NPK продаються зі знижками, але нові партії не набагато дешевші

Першим почав дешевшати карбамід. 7400 грн/т – оптова ціна на жовтень від Черкаського Азоту та Дніпроазоту. Черг немає, навіть така ціна – просто для спасіння продажів. Адже заводи працюють на повну.

Зараз ціна вирівнялась із цінами на Чорному морі, тож імпорт просто не може конкурувати. Кон’юнктуру спровоковано низькою активністю аграріїв та вкрай незадовільним економічним станом агросектору напередодні закону про продаж землі. Хоча землю можуть почати продавати не раніше жовтня 2020 року, але чому гроші вже притримують, може і сіятись не будуть?

ОПЗ весь карбамід продав на експорт до Індії. Завод намагається ще попрацювати на листопад. Якщо буде кон’юнктура, то це буде можливо і точно вигідніше, ніж продавати в Україні. Якби не робота ОПЗ в вересні і жовтні, то зниження ціни на карбамід ми би не побачили.

В Україні ще існує невелика активність складських продажів. Трейдери намагаються скидати надлишкові обсяги NPK, залишаючи частину товару на складах. Є випадки продажу сульфоамофосу у збиток, нітроамофоска теж продається іноді з від’ємною маржою. Трейдери намагаються компенсувати втрати за рахунок нових угод.

Конкуренція, вірніше – боротьба за покупця загострилась. Політичне питання щодо продажу землі відволікає всю громадськість від кулуарних угод нової влади із діючими власниками монополій, адже без угод не буде виконання бюджету. Новий бюджет поспіхом приймається Верховною Радою України.

Незважаючи на зниження курсу долара до гривні, зниження цін на NPK не достатньо серйозне для зрушення продажів з місця. Попит на комплексні добрива наявний, але купують в 2-3 менше, ніж у минулі роки.

Аграрії притримують врожай та скаржаться на високі ціни на добрива та насіння. Дехто взагалі не посіявся через посуху на полях. Дощі і холодна погода дали бажану вологу, але тепер варто чекати бодай одного тижня тепла для сівби та відсутність заморозків два-три тижні.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець червня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 8,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців