Запустився Дніпроазот, очікується запуск ОПЗ!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
дніпроазот опз кме товарна біржа

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки третього тижня липня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Індійський тендер відстрочив зниження цін на карбамід
  • Ціни на аміачну селітру залишаються стабільними
  • Ціни на фосфорні добрива залишаються без змін, низький тренд втримується на ринках Китаю, Бразилії та Індії
  • Стабілізація цін на аміак вже відбувається

На світовому ринку вже відбувається стабілізація цін на аміак. Частково це стало причиною зростання котирувань на карбамід. Та головною причиною зростання попиту на карбамід стало збільшення обсягів закупівлі на індійському тендері до 1,7 млн. тонн. Це спричинило додатковий пошук товарних обсягів, адже трейдери не ризикували та не купували карбамід заздалегідь.

Тож Індія в черговий раз стала причиною спотового зростання ціни. Як такого зростання цін не відбувається. Замість знижених цін на серпень-вересень, виробники виставляють покупцям ціни з першої половини літа, коли зростання було спричиненим закупівлею в США.

В Індії ММТС купить 1,7 млн тонн карбаміду. Цього обсягу достатньо для того, щоб ціна залишилась на рівні від 285 дол. США/т, CFR.

Найнижчі ціни залишаться на Балтиці та Чорному морі, інші постачальники мають конкурентні переваги, адже товар потрібен вже зараз.

Ціна на аміачну селітру залишилась на рівні 205-213 дол. США/т, FOB – Балтика/Чорне море. Тим не менш, попит низький, угод майже немає. На ринках Східної Європи попит на селітру формується не раніше серпня. На осінь він у два-три рази менший ніж на весну, але влітку починаються закупівлі селітри на весну наступного року.

Зниження цін на фосфорні добрива поки що зупинилось, хоча настрої основних покупців – Індії, Бразилії та Китаю залишаються незмінними, незважаючи на зростання ціни на калій хлористий.

NPK будуть популярні і в 2019 році, очікується загальний тренд на незначне поступове зростання ціни. Амофос, за даними ІА Інфоіндустрії, можна купити по 350-355 дол. США/т, FOB-Північна Африка.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Український ринок показує зростання активності по NPK
  • Запущено у роботу Дніпроазот, готується ОПЗ
  • Склади трейдерів спустошуються від старих запасів NPK, нові поступають неритмічно
  • Федерація роботодавців збирає учасників ринку в Президент Готелі для прес-конференції стосовно ринку добрив

В Києві в четвер, 25 липня відбудеться конференція, де Федерація роботодавців разом із Союзом хіміків збирається розповісти про подальші кроки на ринку добрив.

Ембарго, що болісно вдарило по трейдерах, змушує шукати нові шляхи щодо забезпечення ринку добривами, в тому числі вітчизняними. Наразі відомо про нові корабельні партії NPK з Європи. Трейдери не сплять, однак, за оцінками експертів ІА Інфоіндустрії, ціни будуть вищими на 30-50 дол. США/т.

Запустився і вже вийшов на повну потужність Дніпроазот. З 1 серпня ринок чекає запуску ОПЗ. Ці два заводи постачатимуть на ринок України карбамід. Очікується, що внутрішньому ринку вони зможуть продати не менше 70 тис. тонн своєї продукції в серпні, а частину товару буде експортовано. Надалі надлишок продукції буде накопичуватись на весну, адже потреби ринку на осінь можуть бути закриті виробкою впродовж двох місяців трьох провідних заводів.

Питання розвитку експортного потенціалу стають гострими для української хімічної промисловості, адже виживати виключно за рахунок ринку України не вдається, експорт потрібен хімії для розвитку. Можливо, найближчим часом буде вирішено газовий рубікон.

Наразі трейдери фіксують швидкий продаж продукції зі складів, а поповнення запасів відбувається досить повільно. Нові обсяги виробляються і імпортуються неритмічно. Запаси нижчі, ніж минулого року, в 2-3 рази.

Білоруськалій підвищить з серпня вартість калію для українських споживачів на 10-15 дол. США/т, з 1 серпня 2019 року. Це підвищення корегується зі світовими тенденціями на ринку, але менше, ніж відбулось на ринку NPK в Україні.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець травня сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 6,3 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців