Запуск проекту товарна біржа «КИЇВ меркентайл ЕКСЧЕЙНДЖ»

Діяльність КМЕ, Наші новини

В Україні офіційно розпочала роботу товарна біржа «КИЇВ меркентайл ЕКСЧЕЙНДЖ» (КМО), що реалізує світові стандарти торгів на ринках нафтопродуктів, сільськогосподарської та хімічної продукції. Пробні, успішні торги на новому майданчику стартували ще 2 жовтня, зараз сервіс проходить фінальну стадію налагодження – йде тестування інтернет ресурсу і «розгортання» функціоналу торгової платформи.

Серед пропонованих біржею послуг – впровадження електронного документообігу для учасників торгів, можливість проведення торгів з використанням центрального контрагента, а також торги по стандартам подвійного зустрічного аукціону – “біржового стакана”. Учасникам торгів буде доступна послуга по укладанню договорів в електронній формі.

Додатково біржа надає можливість реєстрації позабіржових угод на різних ринках.
КМЕ використовує систему управління ризиками DPV (delivery vs. payment), що зменшує ризики обох сторін при проведенні операцій, одночасно виступаючи третьою стороною в транзакціях.

Біржа також створить додаткове забезпечення торгів за рахунок власного гарантійного фонду. Відкрита акредитація страхових компаній, складів, сюрвейних компаній.

Засновниками також передбачено розгортання електронного майданчика, побудованої за технологіями “BlockChain”, що говорить про високий рівень безпеки. Процес розгортання інфраструктури буде проходити в кілька етапів, зі збільшенням функціоналу, ринків і послуг для учасників ринку.