В Україні вироблено рекордний за 10 років обсяг NPK

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
миниральные удобрения, карбамид

Товарна онлайн біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ : підсумки ділового тижня (6-12 серпня) на ринках мінеральних добрив в Україні та Світі.

Основні події тижня на світовому ринку добрив:

  • На світовому ринку росте попит саме на карбамід;
  • Індія купила 700 тис. тон іранського карбаміду;
  • Ціна на аміак збільшилась, ринок шукає точки опору для подальшої торгівлі;
  • Світовий ринок фосфорних добрив завмер, дещо збільшились ціни на

Завдяки новому індійському тендеру, на Близькому Сході зростає ціна на карбамід. Поки що повільне зростання цілком обґрунтоване, адже на ринок знову виходить Бразилія. Помітне зростання котирувань на 5 дол. США на Чорному морі та Балтиці.

На даний час очікується запуск ОПЗ, адже трейдери торгували партією в 50 тис. т. товару вже на вересень. Останні продажі карбаміду виконувались по ціні 255 дол. США/т.

Через падіння турецької ліри не можна сподіватись, що ємкий турецький попит в 1,4 млн тон карбаміду буде цілком задоволений в цьому році.

На Балтиці пропозиції значно вищі, тут розрахунок здебільшого на європейські продажі (малі обсяги за пристойні гроші). Близький схід показує пропозиції по цінах від 280-283 дол. США/т, FOB. Тут тендер Індії тільки збільшує кураж виробників

На ринку фосфорних добрив змін не відбувалось, можливий незначний відкат цін на позиції червня. Водночас досить активно торгуються NPK добрива. Європейський попит та попит України штовхають продавців до нових цінових рубежів, часто не обґрунтованих. Маємо зростання ціни NPK 16:16:16 на позицію 315-320 дол. США/т, FOB. Премія для ринку України становить 25 дол. США/т.

Основні події тижня на українському ринку добрив:

  • В Україні запущено Сєвєродонецький Азот;
  • Дефіцит добрив не говорить що аграрії поспішають їх купувати;
  • Агропродукція зростає в ціні на експорт, одночасно зростає курс долара;
  • Україна купує добрива з Грузії, Польщі, Узбекистану та Казахстану.

Зупинка ДЗМУ, який виробляє амофос, болісно відбилась на ринку. Завод не може купити сірчану кислоту (в Білорусі закрився на ремонт завод Нафтан, у українських виробників не вистачає сірки, а власні обсяги сірчаної кислоти дуже обмежені).

На даний час продається лише казахський та сербський амофос. Фосфорні добрива ідуть із Тунісу, Єгипту та Туреччини. До кінця вересня кардинальної зміни ситуації аналітики не очікують. Ціна на амофос починається з 17400 грн/т, СРТ, закінчується ціною українського товару на відмітці 19200 грн/т, FCA.

Запуск Сєвєродонецього Азоту відбувся на минулому тижні, однак, вже на початку тижня завод аварійно зупинився через витік водню. Зараз триває перезапуск підприємства. Треба відзначити справжній героїзм сєвєродончан, адже 4 роки підприємство не виробляло аміак та карбамід, запуск вже був мрією, адже люди звільнялись через труднощі із фінансуванням заводу.

Ціни на NPK добрива в Україні не змінились, діамофоску можна придбати за 15500-16000 грн/т з доставкою. NPK 16:16:16 продається по 13200-13300 грн/т, СРТ.

Слід відзначити роботу Сумихімпрому, який виробив рекордний за 10 років обсяг NPK – 43 тис тон в липні. Завод націлився на аналогічне досягнення в серпні. Тож санкції проти російських виробників лише сприяють розбудові виробництва хімічної галузі.

На ринку азотних добрив передчасне зростання ціни призвело до стрімкого скорочення продажів. Згідно моніторингу Інфоіндустрії, активно купували селітру тільки на півдні України.

Ціна на продукт складає 9200-9400 грн/т, СРТ. Складська ціна сягнула 9450-9600 грн/т, бег.

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних по торгам та заявкам на покупку і продаж товарної онлайн біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для справки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафтопродукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.

Post a comment