В Україні – дуже дорога селітра, однак знизилася ціна на карбамід

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (12-16 листопада) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • Індія охолодила ринок карбаміду
  • США та Бразилія знизили попит на карбамід
  • Селітра на Чорному морі – найдорожча на ринку
  • Комплексні добрива без змін, калій дорожчає

Вперше за останні два роки на ринку незвичне мовчання. Тренд на зростання ціни карбаміду припинився – Індія, отримавши безліч пропозицій на новому тендері, почала знижувати ціни постачальників. Вже третій тиждень поспіль охолоджується ринок Бразилії, а попит в Північній Америці скоротився з врахуванням надлишку власного продукту. На фоні цього європейські виробники ще до початку грудня перенесли не менше половини запасів карбаміду на весну, то ж в 2019 рік Європа зайде з нульовим балансом потреб по карбаміду.

Нарощування виробництва відбувається лише в Росії, фактично ціна на Балтиці знизилась до $290-295 за тонну, FOB. Аналогічний рівень цін на Чорному морі. Зниження цін на Близькому сході за тиждень відбулось на $10 за тонну. Всі уважно слідкують за Китаєм, який теж знизив ціну на карбамід на $7 за тонну.

Аміачна селітра очікувано тримається на рівні початку листопада. На ринку Чорного моря ціна найвища – через закупівлю українцями. За даними Інфоіндустрії, лише в Туреччині на листопад-грудень Україна купила 150 -170 тис. тонн селітри. Всього Туреччина поставить не менше 200 тис. тонн на весну. Грузія буде наступним в рейтингу постачальником. Поки що товар завозиться по цінах $260-270 за тонну, порт України.

Жодних суттєвих змін на ринку комплексних добрив не відбувалось, калійні з 1 грудня подорожчають на $15 – до $285 за тонну, DAF.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • Карбамід в Україні подешевшав до 10990 грн/т, СРТ
  • Дніпроазот запустився з 21 листопада 2018 року, завод продав частину товару наперед
  • Аміачна селітра досить дорога – 10800-11000 грн/т, однак ціни імпорту дуже різні
  • Комплексні добрива на весну стануть цікаві в грудні

Агрохолдинги упустили момент низьких цін на селітру, очікуючи імпорт. На даний час, при світових цінах на селітру $190 за тонну, FOB, навал, в Україну товар завозиться по $250 за тонну, навал. Вільного продукту в Грузії, Туреччині та в Болгарії майже не залишилось. Казахстан та Узбекистан не в стані завезти більше 30 тис. тонн.

Всього до сезону весни, за даними Інфоіндустрії, імпорт селітри буде в два рази нижчий, ніж в минулий рік. Якщо брати до уваги Польщу та Болгарію, ці країни в сезон скоротять пропозицію для України до мінімального рівня – 3-5 тис. тонн в місяць. Потреба на весну – 1 млн тонн!

На півдні України селітру продавали по 10000-10200 грн/т, порт/станція постачальника.

Ціна на карбамід знизилась до 10990 грн/т, СРТ. Зниження від Статус Трейд та Черкаського Азоту відбулось на фоні низької активності купівлі карбаміду на початку листопада. Очікується, що такий подарунок аграріям – тимчасовий, хоча товар відвантажується за попередньої оплати. В регіонах ціна 11200-11300 грн/т, склад. Білоруський продається за ціною 11800-12100 грн/т, СРТ.

Дніпроазот запускається 21 листопада. Завод повністю готовий, виробничий план сформовано. Лишаються деталі, які виявились значущими після піврічного простою заводу. Завод в стані постійного запуску. Ціна на товар – 11004 грн/т, насипом. Корегування по ціні можливі лише після запуску підприємства.

В Україні імпорт карбаміду йде з Білорусі та Узбекистану. Наразі морського імпорту не відмічається. Можливо, буде продукт із Близького Сходу, але це малоймовірно, адже партія мусить бути не менше 20 тис. тонн, цікавіше купувати вітчизняний товар!

В Україні тримаються ціни на комплексні добрива, хоча коригування по ціні відбулось на минулому тижні завдяки зниженню вартості долара США. Чекаємо на відносно стабільні ціни взимку, тож можна планувати закупівлі заздалегідь. NPK 16:16:16 продається по 12300-12400 грн/т, ст. Бахмач. NPK 26:26:26 можуть дорожчати з 1 січня, через здороження калію хлористого на ринках Східної Європи.

За інформацією Інфоіндустрії, калій хлористий в Україні з 1 грудня може продаватись по ціні 11500 грн/т, станція постачальника. Ринок абсолютно не активний, то ж ефект відчується тільки в березні-квітні.

Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 11 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.

 

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців