В Україні зросли ціни на NPK. Фосфорні добрива закуповуються великими обсягами.

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
кме товарна біржна огляд ринку

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки першого тижня серпня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • В Китаї постачальники почали знижувати ціни на вересень
  • Досить великі обсяги карбаміду купила Бразилія, в тому числі і з України
  • ГродноАзот продав на Балтиці 25 тис. тонн гранульованого карбаміду у Францію
  • В Індії уряд надав субсидію на фосфорні добрива в розмірі 3,3 млрд. дол. США

Найбільша активність на ринку карбаміду відмічалась в Бразилії, де купувались корабельні партії товару. Бразильці надавали перевагу балтійському та українському товару. Продаж відбувався за цінами 285-287 дол. США/т, CFR.

Бразильці вже не зможуть отримувати іранський карбамід, ця новина призвела до хвилі попиту, але в жодному разі не відміняє настрій на зниження цін. Товар в Бразилію продавався з Нігерії, є пропозиції з інших країн Африки. Попит на карбамід в інших країнах Латинської Америки залишається великим.

ГродноАзот на тендері зміг продати гранульований карбамід компанії «Дреймур» у Францію, товар продано задорого як для серпня – 270 дол. США/т. Інші виробники вже пропонують на Балтиці свій прильований карбамід по 255 дол. США/т, FOB.

Китайські постачальники карбаміду почали робити знижки. Поки що товар можна купити не дешевше 277-278 дол. США/т. Вже через тиждень очікуються нові ціни – 274-275 дол. США/т, FOB.

На ринку Південно-Східної Азії відмітився на минулому тижні індонезійський виробник «Кальтім», якому вдалося продати партію в 30 тис. тонн гранульованого карбаміду по ціні 295 дол. США/т, FOB.

За інформацією Інфоіндустрії, індійський уряд надав субсидію аграріям в розмірі 3,3 млрд. дол. США. Це дозволить компенсувати вартість азотних добрив на 0,27 дол. США/кг, фосфорних – на 0,22 дол. США/кг, калійних – на 0,16 дол. США/кг.

Очікується спалах продажів добрив в Індії та збільшення поточного попиту, адже попит в липні було відкладено саме через очікування ставок компенсації.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • В Україні агрохолдинги купують переважно фосфорні добрива
  • ОПЗ весь обсяг виробництва спрямує на експорт
  • За попередніми підрахунками, в липні було відвантажено близько 150 тис. тонн селітри з заводів
  • Після зростання цін на NPK загальмувався їх продаж

Агрохолдинги в Україні купують великими обсягами переважно фосфорні добрива. Великий попит на NPK с високим вмістом фосфору. Найбільш популярні сульфоамофос та потрійний суперфосфат. Ціни на ці добрива зросли лише на 1500 грн/т, тоді як на амофос – на 2-3 тис. грн/т.

Трейдери купили три судна з імпортним амофосом в літній період, та вже майже все розпродано. Схожа ситуація с сульфоамофосом.

Одеський припортовий завод пропонує карбамід лише на експорт, всі обсяги викупила компанія «Дреймур». Частина товару піде на Індію та можливо у Бразилію. Завод планував випустити в серпні 72-75 тис. тонн карбаміду, товарного аміаку не очікується. Адже два агрегати карбаміду працюють на одному агрегаті аміаку. Власного аміаку не вистачить на повне завантаження обох агрегатів.

В Україні відбулось грандіозне розвантаження складів УкрАгро НПК. «Остхем» зумів продати та віддати на зберігання трейдерам не менше 150 тис. тонн селітри, обсяги виробництва на місяць приблизно такі ж. Це означає, що вже завантажується товар для зберігання на зиму і для весняного внесення. Таким чином, українська промисловість почала працювати на весняний сезон.

Аграрії не поспішають купувати селітру. Всі чекають зниження ціни до 6500-6800 грн/т, завод. Наразі, таке зниження можливе лише на імпортну селітру в жовтні, тож піднімати ціни до кінця вересня українські виробники навряд чи забажають.

Після зростання цін на білоруські NPK на 65 дол. США/т їх продаж сповільнився, в деякий регіонах майже зупинився. Складські продажі активні, але купують переважно NPK с високим калієм на заході та з високим фосфором на сході.

Експерти ІА «Інфоіндустрія» очікують корегування ціни на NPK завдяки появі імпорту з Греції та Туреччини. NPK 15:15:15 вже продаються по 13600 грн/т, СРТ, тоді як білоруська NPK 16:16:16 – 14000-14200 грн/т, СРТ.

Схожа ситуація с NPK с високим калієм. Тут вже продукція з Польщі (6:20:30 та від «Бєлкалія»). Є перші продажі з Норвегії та Йорданії.

Сезон 2019 року затягнеться до кінця жовтня, тож ринок ще відкоригується.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець травня сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 6,3 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців