В Україні вщухає бум на фосфорні добрива та діамофоску

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
ринок мінеральних добрив купити добрива оптом

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки другого тижня серпня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Індія вже недораховує 200 тис. тонн карбаміду на серпень
  • Стрімке зниження цін в Азії на карбамід спричинило скидання залишків товару
  • «Гродно Азот» не зміг продати карбамід по 250 дол. США/т, товар вже пропонується в Україну
  • В Туреччині обвалилась ціна на вапнякову селітру

На зовнішніх ринках трейдерів менше всього турбувала відсутність активності в торгівлі фосфорними добривами.

Тим часом ринок азотних добрив не давав перепочинку. Спершу обвалилась ціна на карбамід в Азії. Китай почав скидати літні запаси карбаміду. Продано навіть ті 200 тис. тонн, що було зарезервовано для Індії. Тепер ММТС змушена проводити новий тендер, а Китай сплатить штраф.

Найгірша ситуація на Балтиці, за тиждень ціна карбаміду знизилась на 10-20 дол. США/т. «Гродно Азот» не зміг продати партію в 20 тис. тонн прильованого карбаміду по ціні 250 дол. США/т, врешті-решт вирішили продати його на внутрішніх ринках Білорусі та України. При цьому в кінці липня гранульований карбамід було продано по 270 дол. США/т, FOB.

На Балтиці напруга зростає. Водночас виробники на Чорному морі починають знижувати ціни на кінець серпня-вересень. Найвища ціна пропозиції була у «ДніпроАзот» – 250 дол. США/т, FOB, однак попередньо закуплену партію заводу ще не продали на кінцевих ринках. Трейдери не готові до нових закупок.

Туреччина не споживає селітру, то ж Україна, Балкани та з цього року Індія були основними споживачами. Після довгих перемовин турки не змогли продати вапнякову селітру по 170 дол. США/т, товар куплено по 150 дол. США/т, FOB для Північної Африки.

Тиск на ціни на Чорному морі на ринку селітри продовжується. Поки що виробники погоджуються на 185-190 дол. США/т, FOB, але для осені цього явно забагато.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Трейдери оцінюють сезон осені 2019 року як найменш вдалий для продажу
  • «Рівнеазот» та «Сєвєродонецький Азот» максимально завантажують виробництво нітратів
  • ДЗМД починає виробляти NPK
  • Справжній бум на фосфорні добрива та діамофоску починає стихати

Гіршого сезону для торгівлі добривами трейдери не пам’ятають. Відсутність активності серед малих та середніх господарств у липні призвела до того (за підрахунками експертів ІА «Інфоіндустрія»), що у липні було продано лише 15-18% від обсягів, у порівнянні з 2016-2017 роками.

В цей час активно закупали NPK 16:16:16 та фосфорні. В сезоні 2019 року тільки окремі види фосфорних були відносно доступні, на ринку було продано не менше 35-40 тис. тонн сульфоамофосу. Така ж частка амофосу та не менше 20 тис. тонн суперфосфатів, замість 100-120 тис. тонн нітроамофоски. В липні було спожито не більше 30 тис. тонн, з них 18,8 тис. тонн – імпорту.

Азотні добрива купували дуже мляво, липень відзначився високою логістичною активністю та низькими продажами.

«Рівнеазот» та «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» запустили селітру на повну потужність, хоча на останньому заводі товар виробляється з аміаку. Заводи в липні відвантажували здебільшого на агрохолдинги та трейдерів, в серпні товар активно пропонується для широкого вжитку. Поки що активність агросектору не зростає. Враження, що купівлю азотних аграрії перенесли на вересень.

Дніпровський завод мінеральних добрив в середині серпня завершує програму виробництва фосфорних добрив та починає виробляти NPK. Товар викуплено трейдерами через операторів «Остхем», залишається його продати аграріям. Низька ціна сприятиме продажам.

В червні почався бум на діамофоску серед агрохолдингів. Частково популярність добрива підкріплялась попитом серед господарств, меншими за агрохолдинги. Але нестача товару призвела до хаотичної закупівлі аналогів, що дещо уповільнило продаж.

В липні на перший план вийшли фосфорні добрива у достатній кількості та в гарній ціні, адже було декілька постачальників. Наразі бум на фосфорні добрива завершується. Аграрії будуть купувати фосфорні ще до середини жовтня, хоча і з меншою активністю. На перший план виходять калійні добрива.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець червня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 8,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців