В Україні селітра почала втрачати темпи продажу. Аграрний фонд став крупним експортером карбаміду.

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

 

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки на ринках мінеральних добрив України та світу станом на 17 грудня 2019 року.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • На Чорному морі карбаміду на січень вдосталь, тоді як інші виробники частину продали
  • Ціна аміаку далі кріпне
  • Нестабільність цін на фосфорні не торкається Балтики

Пропозиція карбаміду на Чорному морі майже відсутня, так як продавці законтрактували основні обсяги під Індію. Уже тижнем раніше думки щодо справедливої ціни в регіоні поділялися. За різними оцінками прильований продукт тут може коштувати в діапазоні 205-220 дол. США / т, FOB.

Можливості експорту карбаміду з Північної Африки в грудні обмежені. Виробники відмовляються від продажів нижче 230-235 дол. США / т, FOB Єгипет / Алжир. Спотових продажів практично немає. Хіба що циркулює інформація про продаж з АОА на оператора CHS партії для Бразилії за формулою.

З ринку аміаку надходять різноспрямовані сигнали, але тренд ослаблення котирувань превалює. Пропозиція Південного – близько до 220 дол. США/т, FOB, хоча тижнем раніше лунали здогадки про угоду по 215 дол. США / т, FOB.

Вихід на ринок аміачної селітри і ВАС європейського покупця відкладається до січня в кращому випадку. Постачальники втратили надію, що до Різдва зможуть забезпечити фермера до весни.

Виробники РФ віддають перевагу поставкам на внутрішній ринок. З одного боку, Європа проявляє слабкий інтерес до їх продукції. А з іншого – Бразилія також пропонує неприємний нетбек для Чорного і Балтійського морів – 175-180 дол. США / т, FOB, що нижче раніше робочої ціни «від 180 доларів».

Незважаючи на це, Акрон продовжує поставки до Бразилії, плануючи відвантаження селітри на 20-ті числа грудня.

Після стабілізації цін на фосфорні негативний тренд на ринку відновився. Індійські покупці виявляли досить високу активність. Було придбано кілька партій російського, китайського і саудівського DAP. Незважаючи на це, ціни все одно знизилися до 305-310 дол. США / т, CFR через високу пропозицію на ринку 40 тис. тонн російської NPK 12:32:16 було куплено по 293 дол. США / т, CFR.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Селітра почала втрачати темпи продажу
  • Подешевшав карбамід
  • Аграрії дещо активніше почали купляти NPK
  • Аграрний фонд став крупним експортером карбаміду

Після того, як ціна на газ зросла, а курс гривні зміцнів до долара, в Україну активніше почали імпортувати селітру з Грузії та Литви. Турецький продукт тільки пропонується, фізично лише обсяг у декілька тисяч тонн було імпортовано кооперативом ПУСК. Наразі інші імпортери взяли паузу, в тому числі з Польщі.

Селітри багато в Росії, але імпорт звідти зась. Турецька селітра, хоч і найдешевша, але вже розпродана до середини січня. Таким чином на ринку можна очікувати стабільності ціни. Наразі маємо 7000-7200 грн/т, СРТ – середню ціну з доставкою.

Піджимає селітру лише карбамід. Через надлишок товарних позиції буквально з середини грудня, виробники почали знижувати ціну. Маємо 7200 грн/т, в бегах на одному з заводів.

Тепер виробники можуть знижуватись ще, адже на світовий ринок вони продавали карбамід по ціні, нижчій за 6000 грн/т, насипом. При всіх «за і проти», зниження ціни буде важко зупинити, хоча перетерпіти з товаром треба лише з місяць.

NPK від Гомельського заводу дорогі, але завдяки зниженню курсу почали ставати доступнішими. Тож нітроамофоску вже купують, хоч і не так активно, по ціні близько 11500-12000 грн/т, склад. Гуртові ціни – 10500-10800 гн/т, вагон, з доставкою.

Попит на NP добрива теж формується, аграрії починають питати про добрива. Наразі, близько 6 тис. тонн товару зіпсованого знаходиться в портах України. Через низьку якість товар продавався із значними знижками. Чекаємо нової продукції, конкурентні ціни на РКД (від 1000 грн/т NP 8:24) дозволяють втримувати ціни на амофос на рівні 14500-15000 грн/т. Якби ринок Росії відкрили, то ціна амофосу впала би до 8500 грн/т, FCA, станція постачальника. Поки що, годі сподіватись, що собівартість амофосу 11:52 буде нижчою за 10500 грн/т, порт. Попередні завози були зроблені з собівартістю на 30 дол. США/т, вище.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець вересня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 10,8 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців