УВАГА! Дефіцит добрив NPK!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
дефіцит нпк добрив кме товарна біржа

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки першого тижня липня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Світовий ринок на грані зниження цін;
  • З Балтики карбамід постачатиметься в Мексику та Індію;
  • Ціни на фосфорні в США продовжують знижуватись;
  • В Індії підвищись субсидії на закупівлю добрив аграріям на 14%.

Індія – провідний ринок cвіту. В черговий раз, країна викуповує залишки вільного товару для забезпечення на серпень. Повені в країні можуть затягнути закупки, але загальний обсяг потреби не зменшиться. Підвищення субсидій на 14% дозволило міжнародним трейдерам сподіватись на стабільність цін та гарантований викуп карбаміду. ММТС купила 1,69 млн тонн карбаміду по досить високій ціні – 293-296 дол. США/т, CFR.

Російські виробники також зробили продажі в Мексику та інші країни Латинської Америки. З портів Чорного моря, російський продукт продавався по 270 дол. США/т, FOB. При цьому на Індію товар продавався по 254-256 дол. США/т, FOB.

На Чорному морі активно пропонується узбецький та туркменський карбамід. Пропозиції по 272 дол. США/т не зустрічають схвальних відгуків покупців.

В США продовжують втрачати вартість фосфорні добрива. За тиждень діамонійфосфат подешевшав на 12 дол. США. 338-340 дол. США/т, FOB, – ціна пропозиції на серпень. Частково стабілізується ринок вже в серпні після закупок в Пакистані та в Індії.

Білоруська калійна компанія підписала контракт на 450 тис. тонн калію для поставки в Бангладеш. Це рамковий контракт, де формульна ціна залежить від і ціни китайського контракту, останній був підписаний в вересні минулого року по ціні 290 дол. США/т, CFR. Китайський та Індійський контракти спливають, тож чекаємо нові ціни на Азію.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • В Україні починає не вистачати NPK добрив;
  • Дніпроазот збільшив активність на ринку, знижуючи ціни;
  • Основні фосфорні добрива викуплені, дощова погода заспокоює ажіотаж;
  • Зерно збирається гіршої якості, ніж очікували, хоча врожаї задовільні.

Якість врожаю гірше, ніж очікували, аграрії нарікають на мокрі поля, гнилість та неналите зерно. Тим не менш, загалом картина краще, ніж позаминулих років. Станом на 15 липня обмолочено майже 50% посівних площ. Зібрано 15,2 млн. тонн зерна з площі 4,6 млн га. Як повідомляють аналітики Інфоіндустрії, середня врожайність зібраного ріпаку 22,2 ц/га.

Починає відчуватись нестача NPK добрив. В першу чергу NPK 16:16:16. Ціна на цей продукт зросла до 13500 грн/т, СРТ. NPK 10:26:26 теж дефіцитне добриво, в понеділок 15 липня ціна зросла до 16-16,5 тис. грн/т, СРТ. NPK з Білорусі поступають ритмічно. Але імпорту з інших джерел поки що не має, натомість, власне виробництво нарощується дуже повільно.

Фосфорні добрива викупаються досить активно, не вистачає сульфоамофосу, товар викупався українськими імпортерами з Румунії, Болгарії, навіть з Туреччини. Вартість продукту зросла до 13000 грн/т, СРТ. Конкуренція не дозволяє різко підняти ціну, але в серпні чекаємо подальше зростання цін на NP добрива.

Дніпроазот та інші українські виробники не чекають, поки подешевшає карбамід на зовнішньому ринку. Наразі, ціна 8600-8800 грн/т, на великі партії нефасованого карбаміду актуальна.

Зниження цін на селітру затримується, можливо в серпні ситуація буде прояснюватись. Поки що російські постачальники вдало продали партії на серпень, тож яма буде майже не помітною і селітру можна купувати вже найближчим часом для внесення на осінь. Інше питання на весну, закупки можуть починатись аж в вересні-жовтні.

В Україну вже завезли першу партію сульфату амонію з Бельгії, товар спочатку продавався по 5900 грн/т, EXW, зараз – 6400-6500 грн/т, СРТ. Середня ціна на якісний гранульований сульфат амонію починається з 7000 грн/т, СРТ. Тож ціни на бельгійський продукт більш ніж привабливі.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець травня сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 6,3 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців