Українські заводи не запущені. Очікуємо зростання ціни

Огляд ринку мінеральних добрив
карбамид, селитра, кас, вас, кме, удобрения

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (17-21 вересня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • На світовому ринку частина регіонів активно купує карбамід у виробників
  • Ціни на аміак в окремих регіонах світу зросли
  • Китай дуже активно відвантажує карбамід у Південно-Східну Азію
  • Ціни на комплексні добрива залишаються стабільними

Після стрімкого зростання цін на карбамід на Світовому ринку, здешевшання не прогнозується. Навпаки, виробники впевнені у ціновій стабільності. Навіть незважаючи на те, що торгівля у джерелах товару припинилась, активність залишилась лише на ринках. Трейдери не поспішають робити довгі позиції. Ціни на Чорному морі залишаються на рівні $270-275 за тонну, FOB; на Балтиці – $280-285 за тонну.

На ринку аміаку ціна зросла до $350 за тонну, FOB, Південний. Поки що товар з порту відвантажує тільки Тольятті Азот. Всі інші постачальники в ремонтах, і почнуть доставляти аміак лише в жовтні.

Китайські виробники карбаміду активно продають продукції на спотовому ринку. Бангладеш, Таїланд, Південна Корея та В’єтнам купують невеликі партії по цінах від $300 за тонну, FOB. Пакистан планує закупити більше 100 тис тонн карбаміду. Індія ще не оголосила тендер. Значно зросли ціни на карбамід в Латинській Америці.

Комплексні добрива досить активно закуповуються лише в Азії, в регіонах Латинська Америка та Східна Америка мала кількість проданого продукту. Діапазон цін $430-450 за тонну, CFR, Латинська Америка.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • Давальця для ОПЗ ще не обрали, в переліку є навіть оманська компанія
  • Сезон внесення комплексних добрив вже добігає кінця, попит скорочується
  • В Україні стає популярним аміак
  • Стало відомо, що в осінній польовій компанії Аграрний Фонд знов співпрацює із Остхемом

Одеський припортовий завод не запустять у вересні, під питанням і жовтень. Треба вказувати обсяги викупу та транспортування газу до початку жовтня, але давальця так і не обрали. Висока вірогідність, що завод запустять вже у середини жовтня.

Дніпроазот теж не працює, а Черкаський Азот орієнтовано на селітру та КАС. Аграрії користуються імпортом з Білорусії та Узбекистану. Ціни на карбамід залишаються на рівні 11500-11800 грн за тонну, CPT.

Селітра продається дуже повільно, ціна 9750-9800 грн за тонну влаштовує аграріїв, але потреби є у трейдерів, які прагнуть менших цін. Для міжсезонного зберігання селітра може закуповуватись по цінах 9000-9500 грн за тонну, це нижня планка для виробників близька до собівартості. Ціна селітри повністю залежить від українських виробників. Російська селітра на Чорному морі вже подешевшала. В Україні частину селітри буде продано Аграрному Фонду, тож зниження ціни під великим питанням.

Аміак в Україні продають від 11500 грн за тонну, станція постачальника. В регіонах добриво пропонують по 13500-13700 грн за тонну, CPT, вагон. Товар вигідніший ніж селітра по д.р. більш ніж на 40%. Зазначимо, що є попит і на аміачну воду.

Нітроамофоска почала знижуватись у ціні. Товар пропонується по 13900-14100 грн за тонну, вагонними нормами. Схожа ситуація із діамофоскою та суперфосфатами. Менш активно купується NPK 8:19:29, але останнє подорожчання змусило багатьох втриматись від закупок.

Набирає ціни калій хлористий – 10400-10500 грн за тонну, CPT (+100-200 грн).

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.