У СВІТІ ЗРОСТАЮТЬ ЦІНИ НА ДОБРИВА. СЕЗОН ЗАКУПІВЛІ НА ОСІНЬ МАЙЖЕ ЗАВЕРШЕНО

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (3-7 вересня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • Основний попит на карбамід сконцентрований в Південно-Східній Азії
  • Ціна на карбамід на Чорному морі та Балтиці зросла на $5-10 за тонну
  • Аміак на Чорному морі подорожчав на $20 за тонну;
  • У Бразилії ціни на селітру знизились на $5 за тонну
  • NPK та фосфорні добрива залишились в цінових діапазонах минулого тижня

На світовому ринку NPK та фосфорні добрива залишаються стабільними, однак є окремі цінові корекції. Тоді як амофос незначно подорожчає, діамофос, навпаки, може здешевіти.

Жодних нових угод на ринку калійних добрив не відмічається, очікують на нові довгострокові угоди з Китаєм. В той же час в Індії запаси калію скоротились на 14%.

Головна увага приділяється азотним добривам. Трейдери намагаються завершувати закупівлю карбаміду під довгі позиції на жовтень. Показовим є продаж партії карбаміду з Китаю в Австралію за ціною $310-315 за тонну, FOB. Також зразковим індикатором є здешевлення селітри у Бразилії до $238-240 за тонну, CFR. Всі ринки, крім європейського, неактивні.

Ринок аміаку показує сталий ціновий ріст продовж останніх двох місяців. За аміак на Чорному морі почали просити $350 за тонну, FOB. Така ціна на російський аміак відмічається для Марокко. Очікується стабілізація ринку вже через тиждень.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • На цьому тижні відбудеться найбільший Агрохімічний Форум України
  • Селітра та карбамід знову зросли в ціні, потягнувши за собою КАС
  • NPK з високим вмістом калію українські аграрії купують дуже неохоче
  • Сезон закупівлі добрив на осінь майже завершено, вже є перші купівлі на весну
  • Дорогий газ та проблеми з транспортом змушують заводи зупинятись

В Одесі 12-14 вересня пройде наймасштабніший Агрохімічний Форум країни. Очікується 180 делегатів із 4 країн, більшість – з України. Останні проблеми галузі, цінові тренди та багато інших цікавих питань будуть обговорюватись ключовими гравцями ринку.

Частину виробництва на «Черкаському Азоті» та «Сєвєродонецькому Об’єднанні Азот» зупинили через погане відвантаження та збут добрив. Регіональні склади не приймають добрива через відсутність вагонів та локомотивів. Якщо взяти до уваги нові ціни на газ для промислових виробників, то галузь від повної зупинки рятують лише високі ціни на світовому ринку та зростання цін на добрива на вітчизняному ринку.

Селітра коштує 10800 грн/т, СРТ або 10500 грн/т з заводу. Важко сказати, чи повноцінний продаж селітри, адже товар доставляють невчасно. Подорожчав КАС. Тепер за нього просять 8800-8900 грн/т, СРТ. Попит на нього на півдні України, де ціни навіть нижчі за 8600 грн/т, СРТ.

На цей час є нові партії болгарської та турецької селітри. Товар пропонується на півдні по цінах біля 10300-10500 грн/т, FCA, бег. Тим не менш, ринок дуже повільно купує вагонні партії. Навіть на складах активність нижча ніж очікувалось.

Багато аграріїв готові зменшити осіннє внесення добрив з переносом внесення основної поживи весною. Особливо це актуально через відсутність більшої частини фосфорних добрив.

В Україні вже почалась закупівля азотних добрив на весну.

 

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.