Ціна на карбамід збільшилася на 3%

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
кме, удобрения, карбамид, селитра

Товарна онлайн біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ : підсумки ділового тижня (20-26 серпня) на ринках мінеральних добрив в Україні та Світі.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • Ціна карбаміду зростає в окремих регіонах світу: Бразилія, Європа та Східна Африка
  • На індійський тендер очікують у кінці вересня
  • Китай почав експортувати азотні добрива, але внутрішній ринок унеможливлює масштабний експорт
  • На ринку аміаку утримуються високі ціни через spot–продажі
  • Незначне зростання цін на ринку фосфорних добрив спричинене закупками країн Латинської Америки

Одеський припортовий завод запрацює з середини вересня. Наразі відомо про проведення першого розподілу товару на вересень, де ціна на карбамід на ринку склала 260 дол. США/т, FOB (еквівалентно 8800 грн/т з ПДВ, навал). Пропозиції товару з доставкою по Україні надійшли за ціною 9500-9700 грн/т, СРТ.

На Балтиці ціна карбаміду зросла до 274-285 дол. США/т, FOB. Вартість орієнтована лише на ринки Латинської Америки та ЄС.

Більшість постачальників та покупців карбаміду у Середземномор’ї святкували Курбан-байрам, тому продажі тут незначні. Водночас пропозиції збереглись на рівні 310 дол. США/т, Єгипет.

На світовому ринку аміаку низька активність, однак ціни залишаються високими. Це спричинено недостатніми розмірами spot-продажів. На Чорному морі лише одна угода від Trammo, а на Балтиці продажі взагалі завмерли. В США ціна аміаку зупинилася на відмітці у 310 дол. США/т, CFR.

На ринку фосфорних добрив активність тільки в Бразилії. Там ціни сягнули 449-455 дол. США/т, CFR. Чергове подорожчання вже буде більше тактичне, аніж системне.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • Сєвєродонецький завод переривав роботу через нестачу газу, а наразі працює знову
  • Завод Ostchem потерпає від нестачі вагонів
  • На ринку України зросла ціна на карбамід
  • Через скорочення постачання із Білорусі та Росії попит на NPK добрива не буде задоволено повною мірою

Через нестачу вагонів Черкаський Азот погрожує зупинитись, подано лише 1% вагонів місячної норми.

Сєвєродонецький Азот зупинився через падіння тиску, але в кінці минулого тижня поновив виробництво. Планова потужність на серпень – більше ніж 30 тис. тонн карбаміду та близько 45 тис. тонн селітри. Хоча реально очікуються набагато менші об’єми.

Ціна на карбамід черкаського виробництва зросла до 10500-10700 грн/т, СРТ, бег. Очікується зростання ціни на аміачну селітру, однак поки що товар продають по 9500 грн/т, СРТ. Падіння цін у найближчі три тижні не відбуватиметься. На світовому ринку ціни зросли, а для України обсяги імпорту надзвичайно обмежені.

Аналітики Інфоіндустрії очікують збільшення імпорту NPK добрив із високим калієм у вересні. Також можливе скорочення власного виробництва. Це викликано зростанням вартості сировини та нестачею сірчаної кислоти. Ціни на NPK добрива підвищуються через зростання цін від постачальників у Росії та Білорусі. Нітроамофоску вже можна купити по 13400-13600 грн/т. Трейдери вийшли на другий раунд закупівлі. Більшість скорочує запити по нітроамофосці.

Зауважимо, цей огляд зроблено на підставі даних по торгах та заявках на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ, та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафтопродукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.