Товарна біржа як інструмент прозорих торгів

Наші новини, Що таке Товарна Біржа

За допомогою товарних бірж учасники певних ринків можуть не тільки швидко збути власну продукцію, але і купити потрібний товар за прийнятною ціною.

Але для того, щоб провести вигідну угоду, потрібно знати ряд нюансів.

Товарна біржа — це найбільш зручна і вигідна площадка для операцій купівлі-продажу товарів. Тобто, це постійно діючий електронний оптовий ринок, на якому в умовах справедливої ​​конкуренції учасники того чи іншого сектору проводять операції. На торгові біржі припадати приблизно 20% від світового ринку торгівлі. З поширених видів товарів, які виробники виставляють там: цінний метал, сировину харчової продукції та промислові товари. При цьому біржа проводить операції за оптовими цінами, форвардами, ф’ючерсами і опціонами на ф’ючерси. Всі ці інструменти дозволяють управляти ціновими ризиками.

В останні роки все більшої популярності набирають торги на аграрному ринку, який все більше розширюється і стає актуальним. Причому це стосується як цінних паперів аграрних компаній на фондових біржах, так і різноманітних продуктів сільського господарства на товарних ринках. Наприклад, на світових торгових біржах збувають зернові культури, продукцію тваринництва або ж товари переробної галузі. Широкого поширення електронні торги на біржах набувають і в Україні, де агросектор показує стабільні показники зростання.

На етапі торгів учасникам ринку важлива простота і результативність підсумкових операцій незалежно від виду товару. Тут зручним інструментом і виступають торгові біржі, де кожен може у відкритому доступі здійснювати купівлю-продаж на вигідних для себе умовах.

Брокер – це посередник між двома сторонами: покупцем та продавцем, він грамотно вирішує всі технічні і правові питання, що виникають в ході біржових операцій. Простіше кажучи, допомагає домовиться і сприяє здійсненню угоди.

 

Біржові торги: як працюють та для чого потрібні?

Для того, щоб почати проводити операції на біржі, будь-який виробник, будь-то покупець або продавець повинен подати попередню електронну заявку. Співробітники біржі проводять переговори за намірами підприємця, після чого акредитують як учасника біржі. При цьому учасники можуть скористатися послугами брокерів, або проводити операції самостійно.

Але при цьому на різних майданчиках часто виникають спірні ситуації. Наприклад, коли на вже закриті лоти йдуть відмови по оплаті або починаються проблеми з поставками придбаного товару. Запобігти таким випадкам можуть біржові брокери, а проведення прозорої та чесної угоди залежить від самої біржі.

 

СЕО товарної біржі Kyiv Mercantile Exchange | КМЕ
Віталій Леончук

зазначає, що основні критерії, які впливають на репутацію торгових майданчиків — це гарантія наявності елементів угоди і захист даних учасників. За його словами, головна перевага КМЕ на ринку — робота в системі двостороннього зустрічного аукціону, так званий «біржовий стакан». Так учасники торгів в режимі реального часу проводять операції на підставі попиту і пропозиції. Крім того, на біржі впроваджений захист даних із застосуванням технології Blockchain, яка зберігає всі документи по транзакціях. Це дозволяє підвищити відкритість і прозорість угод.

 

«У роботі нашої біржі ми гарантуємо як наявність товару, так відповідних фінансових коштів у покупця. Тому ми не працюємо з посередниками і недобросовісними компаніями, які, наприклад, не маючи товару в наявності беруть передоплату. Також ми відсіюємо неплатоспроможних контрагентів, таким чином учасники торгів отримують переваги на своєму ринку», — говорить Леончук.

Іншим важливим моментом СЕО КМЕ називає клієнтоорієнтованість біржі. «З кожним клієнтом проводитися індивідуальна робота. Незважаючи на те, що ми електронний майданчик, кожного клієнта призначаємо відповідального брокера, який індивідуально супроводжує як продаж, так і покупку, відповідає на всі питання», — додає Віталій Леончук.

Варто відзначити, що на біржах буває як спад торгів, так і пік. Все залежить від сезонності виробництва і особливостей кожного з представлених на торговому майданчику ринків.