Світовий ринок КАС – стабільний, а торгівля NPK та фосфорними добривами йде на паузу

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки другого тижня жовтня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Карбамід тримає свою ціну на Балтиці та на Близькому Сході, незважаючи на залишки
  • КАС знову дорожчає в ЄС
  • Торгівля NPK та фосфорними добривами йде на паузу

Тендер із закупівлі карбаміду в Індії випередив очікування учасників ринку: щоб скористатися чудовими погодними умовами, інституції агросектора працюють теж в «турбо-режимі». Збір заявок на карбамід проводився до 14 жовтня. Проте в Чорному морі ціни не втрималися на рівні 230 дол. США/т, FOB, та дещо знизились. Чи повториться минулий рік?

Найбільші накопичення на ринку мають російські та близькосхідні виробники карбаміду.

Натомість на Балтиці найбільш дорогим виявився білоруський гранульований карбамід, який було продано за ціною 251 дол. США/т. Наразі, білоруський постачальник розпродав жовтневі обсяги.

Прильований карбамід на Балтиці і білоруси, і росіяни продавали по 235-236 дол. США/т, FOB. Слід зазначити, що у цьому році вчасно на ринку з’явились покупці з Бразилії.

Ринок КАС залишається стабільним. На Балтиці ціна – 148 дол. США/т, FOB. Гродно Азот не зміг продати обсяги на жовтень. При цьому ЄС ввів антидемпінгові мита проти російського КАС. Мита від 27,7 до 42,4 евро/т ступили в дію з 10 жовтня. Ринок КАС залишається збалансованим з невеликим надлишком у західній півкулі. Європейський ринок, можливо, чекає зниження цін? Адже жодного кваплення не спостерігається.

NPK добрива дешевшають в основних джерелах, хоча на Балтиці номінальні ціни стабільні. Нітроамофоска пропонувалась по 260-270 дол. США/т, DAF (Східна Європа). В Україну пропозиції починаються від 320 дол. США/т, DAF.

Ринок амофосу залишається найменш динамічним, виконуються виключно рамочні контракти. Ринок фосфорної кислоти стає досить цікавим для споживачів. Ціни на зимній період будуть дуже привабливими.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Українські добрива починають активно продаватись, в першу чергу – селітра
  • Агропродукція успішно експортується, ціни стабілізувались
  • В Україні стрімко падає продаж фосфорних добрив та NPK

ОПЗ продав партію карбаміду на експорт для ETG, товар буде постачатись на ринок Індії, натомість для ринку України ціна ОПЗ – 7800 грн/т, що забагато. Українські споживачі зараз можуть купити карбамід по 7300-7400 грн/т. До кінця жовтня така ціна з доставкою є актуальна, далі планують підвищувати ціни на листопад- грудень, але без стрибків, поступово.

Аміачна селітра продається по 6600 грн/т з доставкою. Це найнижча ціна від Остхем, хоча п’ять трейдерів зуміли купити товар на жовтень по ще нижчим цінам.

В Австрії наразі вирішується питання щодо цін на листопад. Є прагнення виробника до невеликого поступового зростання ціни, чого ще не зовсім розуміють трейдери, адже продажі дуже низькі.

КАС продається досить кволо. Ціни залишились на відмітці 6000-6200 грн/т, СРТ, але можна купити КАС-25, КАС-28 по цінах ледь вищих за 5200 грн/т, що дає змогу аграріям запастись продуктом, який не замерзає в звичайних ємностях на морозі. Імпорт КАС до грудня взагалі не актуальний, тож подальше зростання залежить від активності аграріїв.

Компанія Гросдорф обвалила ціни на гранульований сульфат амонію до 4000 грн/т! Це рекордно низький рівень, що ледь не прирівнюється до собівартості. Товар відвантажується з Черкас, самовивозом.

Незважаючи на великі залишки NPK на ринку України, трейдери відчули незначне пожвавлення ринку, але здебільшого на півдні. При цьому, аграрії купували сульфоамофос та окремі фосфорні добрива з малим вмістом калію. На наступний рік всі прагнуть цін на 1000 грн/т нижче. Тож виробники вже дивляться в бік зменшення ціни для українських покупців. Поки що це нереально на листопад, та більш реально на січень.

Пожвавлення ринку NPK, як правило, відбувається з кінця січня. Трейдери не мають можливостей закуповувати продукт заздалегідь, тож, за оцінками аналітиків Інфоіндустрії, ціни на NPK можуть відновитись до рівня кінця вересня, вже в лютому.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець червня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 8,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців