Світовий ринок аміаку не може здолати дефіцит. В Україні тим часом активізувались продажі азотних добрив

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки станом на 24 вересня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Індія купила майже рекордний обсяг карбаміду
  • На Чорному морі ціни на карбамід дещо зросли
  • Дефіцит аміаку залишається, але ціни не зростатимуть
  • NPK та фосфорні залишаються під тиском низького попиту

На тендері в Індії ММТС підписала контрактів на 950 тис. тонн карбаміду, що перевищило очікування всіх постачальників.

Українські виробники карбаміду через Чорне море щільно працюють з трейдерами. Перший корабель від ОПЗ в Індію законтрактований Dreymoor приблизно по 246 дол. США/т, FOB. Другий вантаж до 16 жовтня також може бути успішно поставлено під тендерний контракт.

Ринок аміаку ніякий не може здолати дефіцит. Ціни повзуть догори. Спотові продажі підняли котирування Південного порту на 5 доларів. З порту Південний партія аміаку була продана в Туреччину компанії Petkim за ціною 225 дол. США/т, FOB.

Російські виробники відчувають великі проблеми зі збутом аміачної селітри – продаж партії за ціною 203 дол. США/т, CFR, в Латинську Америку – єдина ефективна угода на минулому тижні.

Схожа кон’юнктура склалась на ринку NPK добрив. Нітроамофоска продається за ціною 260-263 дол. США/т, FCA, тоді як на світовому ринку відчувається явний надлишок пропозиції. В портах товар продається по 305-310 дол. США/т, FOB.

В той же час ціни на фосфорні добрива поки що стабільні, хоча тренд на зниження залишається актуальним. Ціна на російський амофос складає біля 312-315 дол. США/т, FOB. Діамофос пропонується по 305-310 дол. США/т, FOB.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • В Україні починається розслідування з приводу квотування імпорту добрив
  • Заводи працюють на повну потужність, на нові обсяги дають знижки
  • В Україні активізувались продажі азотних добрив
  • NPK та фосфорні ще є у великій кількості

Аграрії вже активніше вносять азотні добрива. Агропродукція стрімко подешевшала, а курс гривні до валют збільшився. Тепер аграрії залишились із дорогими добривами, насінням та ЗЗР, що купили по вищих цінах та дешевою готовою продукцією.

Крім цього, очікується ринок землі та подальше здешевлення гривні. Тож багато хто вирішив притримати готову продукцію до кращих цін, а наразі купити лише саме необхідне. Закупівля добрив скоротилась.

Селітра продається по 6700-6900 грн/т, гуртом, а малими партіями – по 7200 грн/т, СРТ. На складах висока активність. Тут її купують на 150-200 грн/т дорожче. На заході України ціни найвищі, але активність нижче середньої. .

Всі заводи Остхем працюють з максимальним виробітком селітри. Карбамід виробляє лише Черкаський Азот. Його товар конкурує з товаром Дніпроазоту, ОПЗ поки що відвантажує виключно на експорт.

25 вересня сплив термін подачі заяв щодо участі в розслідування відносно шкоди, завданої імпортом українським виробникам добрив. Всі зацікавлені особи повинні були зареєструватись в Міжвідомчій комісії. Є інформація, що це точно зробили виробники з Польщі, Білорусії та окремі імпортери.

Ціни на карбамід знизились до 7800-7900 грн/т, СРТ, вагон на партії від 500 тонн. Активність по карбаміду краща серед великих та середніх аграрних підприємств. Так само вони купують і аміачну воду, яка цього сезону в ціні не змінилась.

На ринку України трейдери скидають обсяги NPK та фосфорних добрив, їх внесення закінчується. На півдні вже багато хто відсіявся та вніс добрива, приготувавшись до зими.

Перші заморозки є сигналом до припинення польових робіт. То ж чекаємо, що до початку жовтня основні польові роботи завершяться, а недовнесені добрива аграрії будуть вносити навесні.

Нітроамофоска подешевшала до 12800-13000 грн/т, СРТ. На жовтень ціна ще знизиться, але й ринок суттєво звузиться, купуватимуть вже на зимове зберігання.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець червня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 8,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців