Сповільнюються темпи продажу селітри. В Україні на неї попит відсутній

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки на ринках мінеральних добрив України та світу станом на 30 листопада 2019 року.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Індія купила 1,8 млн тонн карбаміду
  • Селітра може подешевшати, але ціни на Чорному морі тримаються
  • Нестабільність цін на фосфорні не торкається Балтики

Індійський тендер був рекордний. Закуплено біля 1,8 млн тонн карбаміду, а 46% товару поставлять три трейдери. Найнижчі закупівельні ціни виявилися в пропозиції трейдера Dreymoor – 248,38 дол. США/т, CFR для західного узбережжя Індії 251,47 дол. США/т, CFR.

Компанія Dreymoor поставить три кораблі «панамакс» з України. Справжній обвал ціни карбаміду відбувся в Алжирі та Єгипті, де виробники змушені були продавати продукт на 12-15 дол. США/т дешевше, ніж пропанували тиждень тому. Індійський тендер дуже серйозно трусив ціни вниз.

Ціни на селітру теж не тримаються своїх досягнень. Однак російський ринок настільки активний, що знижувати на експортні відвантаження ціни виробники не збираються. Так само і навколо України. Всі сусіди намагаються тримати рівень ціни не нижче за 215 дол. США/т, FOB/CFR. Яра опустила ціни на селітру до 235 євро/т, СРТ.

Дешевшає і кристалічний сульфат амонію в Китаї. Ціна знизилась до 100 дол. США/т, FOB та нижче. Надлишок сульфату амонію у Східній частині світу досить суттєвий.

Ціни на моноамонійфосфат так само намагаються знизитись, хоча поки що дешевшає досі дорогий діамонійфосфат. Ціни на Балтиці залишаються на рівні 265-270 дол. США/т, FOB.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Ціни на газ в світі можуть знизитись
  • Селітри стає більше, темпи продажів сповільнюються
  • Білоруські ціни на грудень залишились на тому ж рівні

Запущена перша гілка трансанталійського газопроводу. Відтепер Туреччина постачає Азербайджанський газ до Європи. Це вже спричинило коливання цін на газ в Європі, але танкер з газом біля берегів Польщі наполегливо натякає на подальшу стабільність цін, бодай більше – навіть на зниження.

Нові ціни в розмірі 6500 грн/т не лякатимуть виробників. Лякає більше відсутність попиту на селітру. Селітри виробляється наразі на 40-50 тис. тон більше, ніж можна продати в поточному місяці, але складувати гроші виходить не у всіх. Виробники шукають програми заохочення для покупців.

Вартує селітра від 7000 грн/т, але для гуртового покупця ціна може скласти навіть на декілька сотень гривень дешевше, потрібно купити не менше 20-30 тис. тонн.

Ціни на карбамід набагато стабільні ші завдяки експорту, виробники не встигають виконувати експортні програми, індійський тендер став порятунком для азотної галузі України на осінь 2019 року.

Наразі ціна залишається незмінною – 8100-8200 грн/т, біг-бег, з доставкою.

Білоруські виробники залишили ціни на NPK для України без змін. При тому, що ціни на Балтиці на NPK продовжили зниження до рівня 250-260 дол. США/т, FOB, а російська NPK 15:15:15 купується кораблями в Бразилію по ціні 198-200 дол. США/т, FOB, навал.

Очікується, що імпортна NPK буде направлятись морським шляхом в Україну, при цьому доля білоруського продукту весною може знизитись на 15-20%.

Істотний вплив на ринок комплексних добрив роблять власне рідкі добрива. Здешевлення фосфорної та азотної кислоти призвело до справжнього буму виробництва NP добрив в Україні.

Російські, литовські та китайські похідні для виробництва рідких добрив подешевшали на 10-15%, даючи можливість рідким добривам впасти в ціні на 30-50%.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець вересня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 10,8 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців