Ринок селітри малоактивний, проте зростає популярність аміаку. Сезон внесення вже починається

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки третього тижня жовтня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • На Чорному морі карбамід продавали по 230 дол. США/тонна
  • В Європі знизилася ціна на селітру
  • На НПК наразі мінімальний попит, товар повільно дешевшає

Ціна карбаміду в жовтні була найнижча за останні 2 роки, тим не менш, ринок залишився активним. Адже більшість аналітиків чекали на падіння ціни на азотні.

Зниження ціни на карбамід уповільнилось завдяки індійському тендеру та достатньо високим цінам на продукт в Бразилії. При цьому в США ціна карбаміду на 40 дол. США нижча, але завдяки вдалій політиці російських постачальників та постійному попиту, ціна на товар тримається. 

Взагалі, попре величезний надлишок, російські постачальники азотних добрив навчились тримати ринок в дефіциті, а ціни – на штучно високому рівні.

Карбамід торгується з Чорного моря по 230 дол. США/тонна. Вільні об’єми є на другу половину листопада.

Аміак в США подорожчав на 10 дол. США, ціни в джерелах не змінились. Але при ціні 230 дол. США, Чорне море, товар залишається недооціненим, попереду – подорожчання газу. Тож чекаємо на зростання в ціні. 

Селітра подешевшала в Європі на 5 євро/т, на Чорному морі – 170-175 дол. США/т. Тренд на зниження ціни всіляко сповільнюється виробниками.

НПК повільно дешевшають. Наразі попит мінімальний, фосфорні добрива залишились в тих же цінах.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Остхем підняв роздрібну ціну на селітру до 7100-7200 грн/тонна
  • Ринок селітри малоактивний. Такої ситуації не відбувалося з 2008 року
  • Зростає популярність аміаку. Сезон внесення вже починається
  • В Україні припинено виробництво комплексних добрив

Остхем підняв роздрібну ціну на селітру до 7100-7200 грн/т, СРТ. Ціна актуальна з понеділка. Гуртові ціни залишаються стабільними.

Ринок показав більшу активність, з 18 жовтня продажі на складах покращилися, але залишаться досить малоактивними. Цей рік – найгірший за активністю за останні 10 років. Щось подібне вже було в 2008 році.

Карбамід залишається в тих же цінах. КАС дорожчає повільно, чекаємо 6000-6200 грн/т в листопаді.

Сульфат амонію, який завдяки Гроссдорф продавався дешево, 4000-4500 грн/, ФСА, гранул, подорожчав на 1000 грн. Зараз товар пропонується не дешевше 5000 грн/т. З доставкою ціна – 5600-6000 грн/т, бег.

Фермери ще купують фосфорні та НПК, сульфоамофос показує кращі результати завдяки ціні 11800-12000 грн/т, СРТ. Нітроамофоска торгується від 9900 грн/т ФСА. 

Зростає популярність аміаку, ціни на нього піднялись до 8400-8500 грн/т, СРТ. Сезон внесення вже починається.

Зауважимо, що ціна газу зросла до 7033 грн/ з ПДВ, на 19%. Тим не менш, добрива залишаються рентабельними. Стрибок ціни на азотні добрива слід очікувати в грудні. В листопаді виробники спробують повільне здорожчання добрив.

Наразі в Україні припинено виробництво комплексних добрив, навіть РКД виробляється в дуже малих обсягах. Ринок повністю зорієнтований на весняну закупівлю.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець червня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 8,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців