Попит на добрива зменшився. Ціни на основні види знову виросли

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ : підсумки ділового тижня (27-31 серпня) на ринках мінеральних добрив в Україні та Світі.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • Ціни на карбамід та селітру невпинно зростають на світовому ринку.
  • До тендерів в Ефіопії та Бангладеш підтягнувся попит з Бразилії.
  • У США зросли ціни на аміак.
  • В Європі за тиждень підвищилися ціни на селітру – на 10-25 дол. США/т.
  • Індія підписала нові ціни на імпорт калію хлористого – 290 дол. США/т.

Ціни на світовому ринку активно підвищуються, зростання підкріпляється продажами, хоча їх і не багато. Найбільш відчутно дорожчають азотні добрива та аміак. Тут активніше проявляють себе продавці, що скорочували обсяги виробництва влітку, також наразі ще не працюють окремі заводи в Росії (Березніки та частина потужностей ФосАгро).

На Балтиці ціни зросли до 275-290 дол. США/т, FOB. Відомо, що торгують обсягами для відвантаження на другу половину вересня.

Близький Схід і Північна Африка теж збільшують ціни, які вже досягли 295-305 дол. США/т, FOB. Значна частина карбаміду йде на європейський ринок, де ціна вище.

Азіатський ринок відчутно зростає в ціні. Карбамід конче необхідний в Бангладеш, Ефіопії та Індії. Сумарно ринок великих тендерів відкритий на обсяги біля 1,3-1,4 млн. тонн. Ще більший обсяг споживання перекинеться на малих покупців Південно-Східної Азії. Тут кон’юнктура зросла достатньо, щоб Китай відкрив експорт. Однак китайський товар відчутно дорогий і в самому Китаї.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • В Україні очікують на запуск ОПЗ
  • Ціни на селітру зростають дуже швидко, за останні 10 днів це вже третє подорожчання
  • Підвищилися ціни на NPK окремих марок, значно подорожчала білоруська продукція
  • Попит в Україні невисокий, а цінове ралі ще більше гальмує продажі
  • Газ в Україні подорожчав для виробників до 13000 грн/тис. куб. м

На ОПЗ вже на цьому тижні можуть подати газ. Очікується, що завод запрацює найближчим часом. Поки що виробництво орієнтовано на експорт, однак при нинішніх цінах на карбамід можливі і прибуткові поставки на вітчизняний ринок.

ДніпроАзот не квапиться запускатись, тому що питання зменшення ціни газу для заводу не вирішено. При нинішній вартості газу в 13000 грн/тис. куб м, карбамід має коштувати не менше 9600-9700 грн/т, навал, завод. У світлі ситуації нові ціни від окремих заводів в 11800 грн/т, навал, з доставкою, що з’явились у понеділок (3 вересня), є майже обґрунтованими.

Важливо зазначити, що трейдери відчувають проблеми з логістикою, адже вагони у великому дефіциті. На станціях розв’язки та переадресування вагони замість двох днів простоюють тижнями.

То ж нова ціна на селітру з понеділка – 10800 грн/т. З такою ціною попит дуже низький. Ринок не встигає адоптуватись. Відомо, що Аграрний фонд викупив селітри на велику суму у українських виробників. Можна припустити, що тепер ціна селітри адаптується під ціну угоди.

Білоруські NPK подорожчали на 40-50 дол. США/т. В даний момент багато клієнтів на заході почали бойкотувати купівлю білоруських добрив, слідом за російськими. Очікується, що споживання NPK добрив цього року скоротиться.

Амофос, сульфоамофос та суперфосфати в ціні не змінилися. Українську NPK 10:26:26 можна придбати за 16500-16600 грн/т, вагон. Калій хлористий теж залишився в ціні незмінний. Середня ціна на ці добрива складає 10300 грн/т, вагон.

 

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


 Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.