Подешевшала селітра та карбамід! Активно купують NPK-добрива!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
купить минеральные удобрения в украине

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки першого тижня квітня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • На тендері в Індії – найнижча ціна з Ірану
  • Китайський експорт карбаміду відсутній, це фактор стабільності
  • Світові ціни на фосфорні добрива почали знижуватись

Головна характеристика для ринку карбаміду в квітні – стабільність. Індійський тендер не побачить пропозицій з Китаю, що є позитивним сигналом для трейдерів. Тим не менш, на його місце претендує іранський карбамід. Наразі, цей товар оцінюється найнижче – 250-251 дол. США/т, CFR, Індія. При цьому в Туреччину партія в 40 тис. тонн товару іранського походження продали по ціні 240 дол. США/т, CFR.

Індійський тендер пройшов 3 квітня, до 17 травня треба поставити більше мільйону тонн карбаміду. Перші пропозиції складають 251,4 дол. США/т, західне узбережжя та 262,4 дол. США/т, Східне узбережжя півострову Індостан.

В квітні Китай не експортуватиме карбамід. Це неабияк порадувало трейдерів, що мають запаси дорого товару та розраховують його продати в Азії на фоні закупок Індії.

В Латинській Америці постачальники карбаміду констатують зниження попиту у порівнянні із минулим роком. То ж ціни пропозиції не перевищують 278-279 дол. США/т, CFR-Мексика та 256-260 дол. США/т, CFR-Бразилія.

Слід зазначити, що ціна на фосфорні добрива помітно сповзає униз. Особливо дешевшає діамонійфосфат в США. В Бразилії ціни залишаються на рівні 394 дол. США/т, CFR. Потрійний суперфосфат в Північній Африці оцінюється в 335-337 дол. США/т, FOB.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Українська селітра стала доступнішою на 2000 грн/т
  • Карбамід теж подешевшав на 1000 грн/т
  • Цього року популярність NP-добрив нижча, але активно купують NPK
  • Депутати звернулись до митників та прокуратури щодо недостатнього контролю імпорту добрив

Наприкінці березня селітра впала у ціні до рівня 8800-9000 грн/т, СРТ. Наразі в портах вже були продажі товару по 8200-8300 грн/т, FCA. Така ціна стала можливою після того, як зменшились черги на українських заводах, а ціна газу на квітень дозволяла виробникам знизити ціни на азотні добрива.

Разом із селітрою подешевшав і карбамід, який продають вже на 2 тижні наперед. Виробники бажають продати максимально більше товару, аби не залишитись із складськими обсягами. Наразі український ринок дозволяє продавати товар на 95-97 дол. США/т вигідніше, ніж на експорт. Фактично для багатьох виробників експорт збитковий через завищені ціни на газ.

Подешевшання азотних добрив – міра, яка не вплине на ринок, так як основні обсяги вже закуплено та в більшості регіонів внесено (по селітрі). Внесення карбаміду триватиме до травневих свят. Важливо зрозуміти, що одразу після Пасхи всі азотні припиняють продаватись, аграрій купує з цієї пори лише комплексні добрива. Для підживлення, зрідка КАС, карбамід та сульфат амонію.

NP-добрива купуються гірше, ніж в минулому році. В 2018 навесні ціна на фосфорні зростала і була вище на 15-20%, ніж в 2019. Однак попит скоротився. При чому купують неактивно й NPK-добрива.

Холдинг МХП навіть вийшов з тендером по продажу залишків добрив. Це говорить про небажання аграріїв залишати складські запаси, знаючі, що ціна на окремі NPK і фосфорні знизиться.

Наприклад NP 10:32 Дніпровського заводу мінеральних добрив подешевшав з 15900 до 14000 грн/т, завод. Амофос подешевшав до 17000 грн/т з 19000 грн/т, СРТ.

Депутат Роберт Горват звернувся до Прокуратури, НАБУ та поліції, до їх очільників з проханням перевірити імпортерів добрив, які, за його словами, користуються схемами імпорту із порушенням українського та світового законодавства.

Інкримінується заміна або приховування документів щодо походження добрив. Депутат просить ДФС та інші органи розібратись із вже ввезеним товаром. Тож чекаємо на перевірки імпортерів.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на березень 2019 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 4,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців