Підсумки ділового тижня на ринках мінеральних добрив в Україні та світі.

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
Сложные удобрения

Огляд ситуації на ринку добрив в Україні. Погляд Кyiv Mercantile Exchange.

Аміак та Карбамід буде дорожчати. Це пов’язано з відсутністю продажу аміаку від українських виробників та зростанням цін на світовому ринку.

Українські виробники зіткнулись із нестачею аміаку, сировину ніхто не виробляв.  Нещодавно черкаська компанія «Азот» запустила виробництво аміаку із природнього газу та збільшила об’єми карбаміду. Але, скоріш за все, запуск виконаний для забезпечення власних потреб. На світовому ринку аміак подорожчав, то ж азотні і комплексні добрива в Україні далі будуть дорожчати.

Ріст ціни на карбамід також пов’язаний з паузою в роботі українських заводів. Незначний обсяг товару має лише ОПЗ на власному складі.

Продовжуватиметься зростання цін на селітру. Селітра за тиждень подорожчала на 400 грн/т.

Зросла ціна на аміачну селітру та комплексні добрива. Оператори ринку підняли ціну на аміачну селітру до 7100 грн/т, СРТ. Причиною росту ціни є ускладнення логістики, та підняттям ціни російських постачальників.

Ціна на NPK 16:16:16 зросла до 9800 грн/т, СРТ. Також планується запуск виробництва NP 12:24 та NPK 10:26:26.

Ціни на КАС та сульфат амонію майже не змінилися.

Починаючи з 15 червня вступають в чинність нові ціни на хлористий калій – 9500 грн/т, СРТ. Білоруська компанія «БКК» підняла ціну для України на 5-8 дол. США/т.

 

Огляд новин на світовому ринку добрив. Погляд Кyiv Mercantile Exchange|КМЕ.

На тижні драйвером ринку добрив став регіон Близького Сходу та Північної Африки. Ціна на карбамід в Єгипті виросла до 260 дол. США/т., продаються середні партії для Європи.

Санкції змусили Іран продавати карбамід по ціні 220 дол. США/т, FOB.  Ціна на Балтиці – 230-235 дол. США/т, продавали СДС та Гродно-Азот. Активно закупала карбамід на тижні Бразилія.

Селітра зростає в ціні в усьому Світі, передусім на Балтиці.

Аміак в регіоні Чорного моря оцінюється 248 дол. США/т, FOB, зростання на 20 дол. США/т.

Аміачна селітра в Росії подорожчала на 2 тис. рублів за 1 тонну, ціна на Чорному морі досягла 175-180 дол. США/т. Є продажі товару в Бразилію та Північну Африку.

В Індії помітно зріс попит на фосфорні добрива.

Ціна на сульфат амонію на Балтиці може знизитись до 115 дол. США/т.

Ціна на амофос на Балтиці досягла 415-420 дол. США/т.

Ринок комплексних добрив нерівномірний: НПК залишаються в ціні, а фосфорні продовжують дорожчати.

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних по торгам та заявкам на покупку і продаж товарної онлайн біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

 

Kyiv Mercantile Exchange|КМЕ – новітня українська товарна онлайн біржа. Яка реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн.