Ринок добрив в дефіциті на 50-60% по більшості NP

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
кме, мінеральні добрива

Товарна онлайн біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ : підсумки ділового тижня (13-19 серпня) на ринках мінеральних добрив в Україні та світі.

 Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • В Європі значно дорожчає КАС;
  • Ціни на азотні добрива зросли на 25 дол. США/т за два тижні;
  • Аміак подорожчав на 40 дол. США/т.

Ціни на азотні добрива стрімко збільшуються. Дорожчає карбамід, селітра та КАС. Карбамід на Чорному морі подорожчав до 260-265 дол. США/т, а селітра продається по 220-225 дол. США/т, FOB.

Сульфат амонію залишається в цінах літа, інші добрива вже отримали сезонну націнку.

Ціна аміаку – 315-320 дол. США/т, трейдери очікують подорожчання в США. Стрімке зростання цін поки що викликане лише дефіцитом азотних на світовому ринку. Покупці вже акцептують нові цінники, а трейдери впевнені що високі ціни будуть у вересні.

На Близькому Сході ціни перевищили 290-300 дол. США/т, є продажі в Єгипті. Переважно виробники орієнтуються на попит в Південно-Східній Азії. Азіатський попит рухається за рахунок Індії, Бангладеш та Таїланду.

На ринку NPK добрив спостерігається тиша. Індійський тендер на діамонійфосфат поки що не приніс результатів, а китайські виробники NPK тримають досить високі ціни на добрива. На Чорному морі вартість NPK 16:16:16 сягає 320 дол. США/т.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • Сєвєродонецький Азот за останні два тижні двічі зупинявся;
  • NPK добрива – в лідерах, незважаючи на зростання цін, їх активно купують;
  • Дорожчає селітра та карбамід від українських виробників.

Російські NPK 16:16:16 для українських покупців подорожчали до 370 дол. США/т. Зростання на 20 дол. США/т обумовлене піковим попитом, який вже в жовтні стрімко спаде.

В Україну почали завозити російські фосфорні добрива, з’явились NP 20:20. Ринок в дефіциті на 50-60% по більшості NP. Дорожчає і NPK 10:26:26, нові ціни сягають 16500 грн/т, СРТ.

Нітроамофоска вже пропонується по 13700-13800 грн/т, СРТ.

Поки що аграрії припинили купувати лише амофос по 20000-20100 грн/т, інші добрива ще купуються. Аграрії бачать зростання курсу долара США, тож розуміють ситуацію.

Селітра подорожчала до 9500-10000 грн/т. За оцінками аналітиків Інфоіндустрії, нові ціни на кінець серпня сягатимуть біля 10000 грн/т від виробників. Більше всього українці купували імпортної селітри – 212 тис. тонн. За підсумками минулого року імпорт селітри та її замінників перевищив 1,1 млн тонн.

Нестача газу відчутно б’є по роботі заводів, зупинився Сєвєродонецький Азот. За попередніми даними причина зупинки – низький тиск газу. В стабільному режимі працює тільки Черкаський Азот. Рівнеазот працює на імпортному аміаку.

В Україні спустошуються склади трейдерів. Навіть товар, що залишився з весни вже проданий, нову продукцію купують обережно, трейдери не поспішають закуповуватись через неясність цінової політики постачальників та курсу валют.

Імпорт азотних добрив склав 1,16 млн тонн (разом з аміаком). Імпорт добрив за підрахунками аналітиків Інфоіндустрії за 7 місяців склав 2,1 млн. тонн, це на третину менше ніж середній щорічний імпорт за такий же період.

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних по торгам та заявкам на покупку і продаж товарної онлайн біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія. 


Для справки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.

Post a comment