Основні події на ринку мінеральних добрив в Україні та світі

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
добрива

Огляд ситуації на ринку добрив в Україні за тиждень з 07.07 по 14.07.

Погляд Кyiv Mercantile Exchange | КМЕ.

Основні події тижня:

  • Ринок України починає активізуватися – аграрії з півдня активно купують добрива
  • Відносно минулого тижня ціни NPK добрива зросли в середньому на 300-400 грн/т
  • Українські виробники відчувають нестачу аміаку та, незабаром, і відчують дефіцит сірчаної кислоти
  • В Україні вже продаються фосфорні добрива із Північної Африки

Після введення квот на сірчану кислоту (30 тис. тон для Білорусі та 9 тис. тон – для РФ), українські виробники NPK добрив можуть не докупити сірчану кислоту та зупинити виробництво. Лише ДЗМУ споживає 15 тис. тон сірчаної кислоти. Тож запускати власне виробництво треба негайно. Виробники NPK норму сірчаної кислоти на серпень вже продали. Трейдери шукають імпортні джерела.

Вже продається амофос із Марокко та суперфосфат із Тунісу та Єгипту. Казахський амофос до вересня викуплений, завозиться амофос із Сербії. Дефіцит за оцінками Інфоіндустрії складе на осінь 30-35 % від споживання в Україні.

Ціна на в Україні на амофос не змінилась – 16900-17000 грн/т, з доставкою.

Діамофоска подорожчала і її ціна сягнула 13500 грн/т, CPT та ціна нітроамофоска – 10950-11000 грн/т, CPT. Подорожчання триватиме до вересня. І пов’язано воно зі збільшенням цін на кордоні з РФ в середньому на 10 дол. США/т на кожну позицію.

Селітра продається здебільшого на півдні. Ціна зросла до 8500-8600 грн/т, CPT, але на складах ціна досягає 9000 грн/т. Очікується, що ціна стабілізуються до вересня в цьому діапазоні.

Не дорожчає КАС –  наразі це найбільш вдала покупка для аграрія, адже ціна може бути й нижчою за 6500 грн/т, CPT. Сульфат амонію доступний по ціні – 6200-6500 грн/т (гранульований).

Водночас дуже зріс в ціні за тиждень карбамід – в окремих випадках товар продається по 10100-10300 грн/т, CPT. Виробництво карбаміду в Україні дуже обмежене, працює лише Черкаський Азот.

Загалом, ринок характеризується зростанням цін на окремі види добрив, дуже низькою активністю агрохолдингів та зростанням закупівельної активності в окремих регіонах.

 

Огляд новин на світовому ринку добрив за тиждень з 07.07 по 14.07.

Погляд Кyiv Mercantile Exchange|КМЕ.

Основні події тижня:

  • Карбамід на світовому ринку повільно дорожчає
  • З Ірану в Туреччину зайшов другий корабель на 50 тис. тонн карбаміду
  • Ціна аміаку сягнула 270 дол. США/т, FOB-Балтика
  • Фосфорні добрива в Світі продовжують – результат нових цін на фосфорну кислоту

Російські виробники на минулому тижні продали 4 партії карбаміду через порти Чорного моря по ціні близько 260 дол. США/т. Із Балтики карбамід відвантажується в Мексику, Бразилію, Канаду. На Балтиці ціна вища на 10-15 дол. США/т. В Північній Африці ціна карбаміду сягнула 290 дол. США/т, FOB. На близькому сході ціна на карбамід нижча на 5-10 дол. США/т.

Ціни на аміак зростають, проте повільно. Це пов’язано з тим, що ринок знаходиться в дефіциті. НА Близькому Сході, фіксовані в контракті ціни сягнули 270-275 дол. США/т. Слід відзначити продаж партії в 23 тис. тон з порту Південний (Чорне море) в Китай. Виробники в Росії та Тринідаді продовжують скорочувати виробництво товарного аміаку.

На Балтиці селітра подорожчала до 215 дол. США/т. За минулий тиждень продажів не відбулось. У той же час на Чорному морі ціна найнижча – 190 дол. США/т, FOB, продажу теж немає. Трейдери очікують балансування ринку Європи за рахунок зростання цін на інших ринках.

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних по торгам та заявкам на покупку і продаж товарної онлайн біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Kyiv Mercantile Exchange | КМЕ – новітня українська товарна онлайн біржа. Яка реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн.